Nowoczesna metoda depilacji

Pielęgnacja własnego ciała ma dla kobiet ogromne znaczenia od najdawniejszych czasów. Każda kobieta na pewno chce wyglądać zjawiskowo i atrakcyjnie. W celu osiągnięcia tego, konieczne jest stosowanie różnych kosmetyków, preparatów oraz zabiegów, dzięki którym skóra i całe ciało będzie wyglądało bardziej atrakcyjnie. Jednym z podstawowych zabiegów, które są istotne w celu pielęgnacji skóry jest depilacja.


Depilacja – ważny zabieg dla dbających o wygląd

Depilacja jest zabiegiem, który znany jest od bardzo dawna. Większość osób w swoim życiu regularnie wykonuje depilację tradycyjnymi sposobami. Najpopularniejsze metody depilacji to depilacja z wykorzystaniem maszynki do golenia, depilatora, czy wosku. Tego typu zabiegi wykonuje większość ludzi. Faktem jest, że wykorzystanie wymienionych wcześniej sposobów daje efekt, jednak jest to efekt krótkotrwały. Zabiegi takie trzeba cyklicznie powtarzać.

Innowacyjna depilacja laserowa

Współczesna technologia oferuje nowoczesny typ zabiegu, jakim jest depilacja laserowa. Ten innowacyjny zabieg, wykorzystuje światło lasera, które dzięki swojej energii trwale usuwa cebulki niechcianych włosków. W wyniku tego, włoski te nie odrastają w przyszłości. Depilacja laserowa jest zdecydowanie najlepszą z dostępnych na rynku metod depilacji. Pozwala ona na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia.

Laserowe usuwanie owłosienia wymaga najczęściej wykonania kilku zabiegów. Może to być od 5 do 8 zabiegów, które powtarza się co kilka tygodni. Wykonanie kilku zabiegów daje gwarancję skuteczności tej metody w granicach 95 do 100 %. Jeżeli kilka miesięcy po zabiegach, niektóre włoski odrosną, zazwyczaj wystarczy wykonanie jednego, dodatkowego zabiegu, który trwale je zlikwiduje.

Depilacja laserowa jest zabiegiem bezbolesnym. Jeden zabieg trwa dość krótko, może to być nawet kilkanaście minut. Laserowe usuwanie owłosienia może zostać zastosowane na dowolnej części skóry. Oczywiście zabieg ten nie jest przeznaczony tylko dla kobiet. Kliniki zajmujące się wykonywaniem tego rodzaju zabiegów kierują swoją ofertę także do mężczyzn.
Przygotowanie do zabiegu

Depilacja laserowa jest dość specyficznym zabiegiem i wymaga się od pacjenta odpowiedniego przygotowania. Oto wskazówki, co należy zrobić kilka tygodni przed pierwszym zabiegiem:

  • nie powinno się opalać skóry na słońcu
  • należy zaprzestać brać leki z retinoidami
  • nie należy korzystać z solarium
  • kilka dni przed zabiegiem warto zgolić włoski z miejsca, które ma zostać poddane depilacji
  • jeżeli skóra jest sucha, dzień przed zabiegiem można ją delikatnie nawilżyć

Po zabiegu

Po wykonaniu zabiegu, często zdarza się, że na wydepilowanej skórze powstają zaczerwienienia. Nie ma jednak powodów do obaw, jest to normalne. Zaczerwienienia te znikną dość szybko. Pamiętajmy jednak, żeby po zabiegu uważać na wydepilowaną skórę. Po zabiegu przez kilka tygodni należy zadbać o wydepilowaną skórę:

  • warto delikatnie nawilżać wydepilowaną skórę
  • nie należy opalać się na słońcu, nie wolno korzystać z solarium
  • nie należy korzystać z basenu ani sauny
  • nie powinno się stosować dezodorantów ani innych tego typu specyfików na wydepilowaną laserowo skórę

Depilacja laserowa jest nowoczesnym zabiegiem, który jest wart polecenia. Osoby chcące raz na zawsze poradzić sobie z
niechcianym owłosieniem, powinny wybrać laserowe usuwanie owłosienia.

Jeżeli także chcesz skorzystać z zabiegu laserowego usuwania owłosienia, skontaktuj się z nami:

Depilacja Laserowa Gdynia Clinica Cosmetologica
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
[email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *