Blizny po ospie – poznaj zabiegi, które pomogą Ci się ich pozbyć.

Blizny po ospie mogą naprawdę nas oszpecać i powodować różnego rodzaju kompleksy. Dlatego też, dobrze byłoby zredukować ich widoczność. Dzięki temu poczujemy się pewniej w swoim ciele. Domowe sposoby na blizny po ospie nie są skuteczne, dlatego swoje kroki warto skierować do gabinetu medycyny estetycznej, w którym specjalista zaproponuje nam odpowiednie zabiegi.

Blizny po ospie – dlaczego dochodzi do ich powstania?Ospa blizny

Blizny po ospie powstają zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, którzy przechorowali ospę. Istnieje kilka czynników, które zwiększają prawdopodobieństwo ich wystąpienia.

Do tych czynników należy zaliczyć:

  • utrudnione gojenie się zmian,
  • drapanie swędzących krostek,
  • zakażenie zmian skórnych przez drobnoustroje.

Dziury po ospie mogą być mniejsze lub większe, ale największy dyskomfort psychiczny budzą blizny po ospie na twarzy. Na szczęście, dzięki odpowiednim zabiegom mogą stać się one znacznie mniej widoczne. Należy jednak być cierpliwym, gdyż na efekty trzeba zazwyczaj poczekać.

Więcej na temat blizn po ospie dowiesz się na stronie specjalisty:
https://lifemedica.pl/baza_wiedzy/blizny-po-ospie-czy-mozna-zmniejszyc-ich-widocznosc/

Blizny po ospie – jak je usunąć?

Blizny po ospie należy usunąć dzięki specjalistycznym zabiegom. Usuwanie blizn po ospie jest możliwe dzięki takim zabiegom jak: laser Emerge, mezoterapia igłowa, Dermapen. Wszystkie zabiegi mają szansę przynieść trwałe efekty, choć każdy z nich przebiega nieco inaczej.

Osobom, które zastanawiają się nad tym co na blizny po ospie, polecany jest zabieg przy użyciu lasera Emerge. Wiązka tego lasera doprowadza do kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry. Dzięki owym uszkodzeniom skóra zaczyna produkować nowe włókna kolagenowe i szybciej się regeneruje, a blizny po ospie stają się mniej widoczne.

Godnym polecenia zabiegiem jest również mezoterapia igłowa. Polega ona na aplikacji do skóry specjalnego koktajlu odżywczego, czego skutkiem jest pobudzenie skóry do intensywnej regeneracji. Osoba wykonująca zabieg podaje koktajl używając urządzenia o nazwie kaniula.

Blizny po ospie mają szansę zostać zredukowane również dzięki zabiegowi Dermapen. Polega on na podaniu do skóry starannie dobranych składników. Specjalista, który przeprowadza zabieg używa w tym celu głowicy, która jest pokryta niewielkich rozmiarów igiełkami. Skóra jest pobudzana do odnowy dzięki mechanicznej stymulacji oraz dzięki zaaplikowanym składnikom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *