Cienkie włosy – jak sobie z nimi poradzić?

Cienkie włosy są przypadłością, która zdarza się osobom w różnym wieku. Z całą pewnością jednak nie jest to nic przyjemnego, ponieważ cienkie włosy nie wyglądają efektownie i bardzo trudno dodać im objętości oraz ułożyć je w twarzową fryzurę. Włosy cienkie mają często także skłonności do przetłuszczania się, co dodatkowo odejmuje im uroku. Warto więc wiedzieć, co robić, aby włosy wyglądały zdrowiej i przede wszystkim nie były już tak cienkie.

Cienkie włosy – jak zagęścić je podczas zabiegów?

Cienkie włosy można zagęścić dzięki odpowiednio dobranym zabiegom, które nadadzą im objętości i sprawią, że nowe włosy będą wyrastać znacznie szybciej. Profesjonalne zabiegi to chyba najlepszy sposób na cienkie włosy. Najpopularniejszą metodą jest mezoterapia skóry głowy. Polega ona na iniekcyjnym podaniu preparatów, które zawierają składniki aktywne, które stymulują wzrost włosów. W tym przypadku zastosować można także koktajle witaminowe oraz osocze bogatopłytkowe, które zostało pobrane wcześniej od pacjenta.

Dzięki temu można mieć całkowitą pewność, że osocze doskonale się przyjmie i faktycznie przyniesie oczekiwane skutki. Zabieg w takim wypadku zaczyna się od pobrania krwi, a następnie wirowanie jej, aby oddzielić od niej osocze. Po wykonaniu tych czynności zostaje ono zaaplikowane na skórę głowy. Mezoterapia wiąże się z licznymi, drobnymi nakłuciami skóry głowy. Takich zabiegów należy wykonać co najmniej kilka, najlepiej co siedem dni, aby zauważyć zadowalające efekty, a cienkie włosy stawały się mocniejsze.

Czytaj więcej na temat cienkich włosów na:
https://lifemedica.pl/baza_wiedzy/cienkie-wlosy-poznaj-rozwiazanie/

Słabe włosy

Warto też wiedzieć, co w rzeczywistości daje taki zabieg. Między innymi:

  • trwale zagęszcza on włosy,
  • wzmacnia je,
  • stymuluje wzrost nowych włosów,
  • zapobiega ich łamaniu i rozdwajaniu.

Cienkie włosy i zabieg mezoterapii – komu jest polecany?

Cienkie włosy nie muszą być już wyrokiem. Taki zabieg polecany jest każdemu, kto ma problemy z kondycją swoich włosów. Cienkie włosy nie muszą być przecież wyrokiem. Na całe szczęście, dzięki mezoterapii, cienkie włosy znacząco się wzmacniają i odrastają w lepszej kondycji. Na pewno wskazane jest to osobom, które zauważyły ostatnio przerzedzenie się włosów i sprawia im to pewien dyskomfort. Cienkie włosy można pożegnać już po kilku zabiegach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *