Jak sobie pomóc, gdy na naszej twarzy pojawią się prosaki?

Piękna i młodo wyglądająca twarz jest marzeniem każdego z nas. Ten idealny obraz może zostać zmącony przez szpecące prosaki – drobne, jasne grudki na naszej skórze. Zmiany te powstają na drodze zatkania ujść gruczołów łojowych, czego skutkiem jest, tworzenie się w obrębie naszego naskórka zbiorniczków sebum, nazywanych właśnie prosakami. Nie ma reguły, jeśli chodzi o to, u kogo wystąpią i w jakim wieku. Pewne jest jednak, że jeżeli dotknie nas ten problem, będziemy sobie zadawać pytanie, jak usunąć prosaki?

Prosaki, a zabiegi medycyny estetycznej.

Usuwanie prosaków jest jedną z grup zabiegów oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej. Spośród bogatej oferty możemy wybrać:

  • zabieg mikrodermabrazji diamentowej,
  • zabieg peelingu chemicznego,
  • zabieg mechanicznego usuwania prosaków.

Usuwanie prosaków – mikrodermabrazja.

Mikrodermabrazja diamentowa jest doskonałą metodą w walce z niechcianymi zmianami na naszej twarzy. Nieestetyczne prosaki pod oczami czy prosaki na ustach są jednymi z wielu wskazań do tego zabiegu. Jego idea polega na użyciu diamentowej głowicy zdzierającej wierzchnią, martwą warstwę naszego naskórka. W związku z tym, że prosaki leżą właśnie w tej warstwie, również są usuwane. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, bezbolesny i daje bardzo korzystny efekt kosmetyczny.

Prosaki na twarzy – usuwanie za pomocą peelingu chemicznego.

Podobnie jak w poprzedniej metodzie tutaj również naszym celem jest usunięcie wierzchniej warstwy naszego naskórka razem z prosakami. Tym razem w tym celu używamy delikatnych kwasów – na przykład kwasu migdałowego. Metoda świetnie radzi sobie z niechcianymi zmianami i sprawia, że nasz skóra znów wygląda młodo i zdrowo.

Usuwanie prosaków starych – metody mechaniczne.

Prosaki na twarzy, które zdążyły się już utrwalić, są większym problem niźli te świeże. W tym przypadku musimy zastosować metody bardziej inwazyjne. Ideą mechanicznego usuwanie prosaków jest delikatne nacięcie ich, a następnie usunięcie z nich zalegającego sebum. Metodą oczywiście, podobnie jak wszystkie poprzednie jest całkowicie bezpieczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *