Najlepsze sposoby na pozbycie się rozstępów

Wielu osobom, pytanie „jak pozbyć się rozstępów?” spędza sen z powiek. Jest to problem, z którym boryka się większość kobiet. Wywołują go takie czynniki jak wahania hormonalne, szybkie przybieranie na wadze lub ciąża. Rozstępy mogą pojawiać się niemal na całym ciele. Najczęściej jest to brzuch, plecy, biodra, uda oraz pośladki. Uszkodzone struktury skóry ciężko jest naprawić bez pomocy specjalistów.

Obecnie na rynku dostępne są różnego rodzaju kremy, które mają zniwelować rozstępy, jednak ich działanie jest niewielkie, a efekty często niezadowalające. Domowe sposoby także nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Najlepszy obecnie sposób na rozstępy to zabiegi oferowane przez nowoczesną kosmetologię oraz medycynę. Usuwanie rozstępów jest możliwe dzięki głębokiemu oddziaływaniu na struktury skóry.

Rodzaje zabiegów na rozstępy

Do wyboru mamy następujące zabiegi:

 • Laser Palomar Emerge
  Laser na rozstępy Palomar Emerge działa na naskórek oraz głębsze warstwy skóry, uszkadzając je w kontrolowany przez kosmetologa sposób. Laser frakcyjny wywołuje wzmożoną produkcję fibroblastów, co z kolei prowadzi do wytworzenia nowych włókien kolagenu oraz elastyny. Laserowe usuwanie rozstępów jest niezwykle skuteczne, a przy tym umożliwia szybki powrót do codziennych obowiązków.
 • Cellu M6 Integral
  Jeśli zadajemy sobie pytanie „co na rozstępy?” a nie chcemy decydować się na zabiegi laserowe to Cellu M6 Integral będzie świetnym rozwiązaniem. Ten zabieg na rozstępy opiera swoje działanie na mechanicznym masażu. Wykorzystywane jest tutaj podciśnienie. Specjalne rollery oddziałują na powierzchnię skóry pobudzając ją do regeneracji.
 • Pollogen Legend
  Czerwone jak i białe rozstępy możemy usunąć dzięki działaniu tripolarnej fali radiowej. Zabieg ten oddziałuje na bardzo głębokie tkanki skóry za pomocą specjalnej głowicy, która ulega kontrolowanemu podgrzaniu. Pollogen Legend jest świetny dla osób, które zastanawiają się jak pozbyć się rozstępów oraz uzyskać gładką i jednocześnie jędrną skórę. To świetna metoda na głębokie odbudowanie skóry.
 • Surgen
  Surgen również ma działanie niwelujące białe oraz czerwone rozstępy. Łączy on skuteczność działania radiofrekwencji oraz elektrycznych impulsów.
 • Maximus 
  Maximus to kolejna metoda stanowiąca połączenie dwóch różnych technologii. Oprócz tego że powoduje on dynamiczną aktywację mięśni, to oddziałuje on na tkanki skóry przy zastosowaniu trójpolarnej fali radiowej. Dzięki zabiegowi Maximus nie tylko znacznie zredukujemy rozstępy. Jest to świetny środek na produkcję nowych włókien elastyny oraz kolagenu. W efekcie możemy uzyskać gładką, napiętą skórę oraz pozbędziemy się zbędnej tkanki tłuszczowej.
 • Dermapen/ Mezopen
  Ten zabieg jest w stanie działać na skórę bardzo precyzyjnie. Urządzenie wykorzystywane w tej metodzie przypomina długopis i jest w stanie wykonać w bardzo dokładny sposób wiele mikronakłuć skóry. Jednocześnie podczas zabiegu do głębokich warstw skóry dostarczane są cenne składniki odżywcze.

Przed wyborem odpowiedniego zabiegu powinniśmy skonsultować się z kosmetologiem. Każdy z nas potrzebuje indywidualnie dobranej kuracji w zależności od swoich potrzeb. Dla części z nas najlepsze będzie usuwanie rozstępów laserem, a dla kogoś innego wystarczy mechaniczny masaż. Dlatego najlepiej udać się na bezpłatne konsultacje podczas których zostanie dobrana najskuteczniejsza i najbardziej bezpieczna kuracja na pozbycie się rozstępów.

Niezależnie od tego. jaka metoda będzie dla nas najlepsza powinniśmy pamiętać, że kluczowe jest zachowanie zdrowego trybu życia oraz diety. Jest to niezbędne jeśli chcemy utrzymać efekty gładkiej, pozbawionej rozstępów skóry. Nie możemy również zapominać o codziennej pielęgnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *