Usuwanie zaskórników to żaden problem!

Czym są zaskórniki?

Zaskórniki, nazywane też wągrami, to zmiany skórne występujące najczęściej na twarzy, ale także na szyi i dekolcie czy na plecach. Powstają w wyniku zapchania gruczołów łojowych, odpowiedzialnych za produkcję naturalnej bariery ochronnej cery, czyli sebum. Jest to często spotykany problem u osób ze skórą tłustą lub mieszaną, zwłaszcza w wieku młodzieńczym, ale nie tylko – dotyka też cery suchej oraz dojrzałych osób. Dzieli się je na 2 kategorie:

  • zaskórniki otwarte
  • zaskórniki zamknięte.

Te pierwsze, choć głębiej umieszczone pod skórą, są łatwo widoczne, mają kolor czarny lub brązowy – najczęściej zauważamy te zaskórniki na nosie. Te drugie spod skóry prześwitują i znajdują się tuż pod nią – zaskórniki na policzkach zwykle mają taką właśnie formę. Oto odpowiedź na pytanie jak usunąć zaskórniki w sposób bezpieczny i skuteczny.

Metody usuwania zaskórników 

Wiele osób ma zaskórniki, jak się pozbyć tego problemu bez ryzyka? Nie tylko nie wyglądają one estetycznie, ale też świadczą o złym stanie skóry. Sprawę często pogarsza wyciskanie zaskórników, które jest najgorszą metodą ich zwalczania, ponieważ uszkadza skórę i powoduje rozprzestrzenianie się bakterii. Usuwanie zaskórników zarówno otwartych jak i zamkniętych wygląda podobnie. Medycyna estetyczna oferuje w tym zakresie szereg zabiegów, do których należą między innymi peelingi chemiczne, peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja czy zabieg Acnelan.

Peeling 

Zaskórniki na twarzy, zwłaszcza na nosie, czole, brodzie, policzkach, oraz te na szyi, dekolcie i plecach można skutecznie usunąć za pomocą specjalistycznego peelingu kwasami. Głęboko wnikają w skórę, usuwając stare komórki, które mogą zatykać pory i powodować zaskórniki. Do tego zabiegu wykorzystuje się kwasy migdałowy, salicylowy, pirogronowy lub glikolowy. Ten pierwszy jest najłagodniejszy, zaś ostatnie kwasy oczyszczają skórę bardzo głęboko. Równie skuteczny jest peeling kawitacyjny, który zamiast kwasów wykorzystuje ultradźwięki. Usuwa on zanieczyszczenia, w tym martwych komórek i nadmiaru sebum. Ceny peelingu kawitacyjnego wahają się od 110 do 250 zł.

Mikrodermabrazja

Zrogowaciały naskórek usuwa też mikrodermabrazja. Ten zabieg też jest rodzajem peelingu, ale z użyciem pokrytej diamencikami głowicy, która dokładnie ściera naskórek, zasysany od razu przez specjalną pompę. Koszt jednego zabiegu to od 110 do 220 zł.

Zabieg Acnelan

Nie tylko usuwa zaskórniki, jego głównym zadaniem jest zwalczanie trądziku. Stosowane w nim preparaty także zawierają kwasy –  migdałowy, salicylowy, szikimowy lub sodium lepargilate. Polecany osobom z cerą tłustą, której najczęściej towarzyszy trądzik i zaskórniki na plecach. Jeden zabieg kosztuje 250 zł.

Dlaczego właśnie zabiegi?

Profesjonalne zabiegi są jedynym skutecznym i bezpiecznym wyjściem dla osób, które zastanawiają się jak się pozbyć zaskórników. Dają one najlepsze efekty, zwłaszcza w połączeniu z maseczkami i odpowiednią pielęgnacją.

Tekst został napisany dzięki portalowi medicinemag.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *