Kwas hialuronowy – doskonały na zmarszczki

Powstawanie zmarszczek to naturalny proces związany ze starzeniem się organizmu człowieka. Zrozumiałe jest to, że pragniemy aby pojawił się on u nas jak najpóźniej. W skutecznym opóźnieniu procesu starzenia istotne znaczenie ma właściwa pielęgnacja skóry z wykorzystaniem profesjonalnych kosmetyków, a także prowadzenie zdrowego trybu życia, a więc odpowiednie odżywianie i aktywność fizyczna. W sytuacji, gdy zmarszczki już odcisną się na naszej twarzy można skorzystać z profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej. Wśród najpopularniejszych metod redukcji zmarszczek wymienia się ich wypełnianie z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy wstrzykiwany w obszary, w których zlokalizowane są zmarszczki przyczynia się do likwidacji powstałych wgłębień i powoduje ich wypełnienie. Co więcej, napręża naszą skórę, a ponadto powoduje uelastycznienie włókien elastynowych oraz kolagenowych. Z jego pomocą najłatwiej jest się pozbyć zmarszczek o charakterze mimicznym. Podkreślić należy ponadto fakt, że wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym jest działaniem bezpiecznym, a ponadto przynosi natychmiastowe oraz długotrwałe rezultaty.

Substancja ta ma formę przezroczystej cieczy o konsystencji żelu. Otrzymuje się go z wykorzystaniem metod biotechnologicznych. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym przyczynia się do powstania efektu w postaci niwelowania blizn, poprawy konturu twarzy, podniesienia policzków, redukcji zmarszczek mimicznych, bruzd i innych efektów. W praktyce kwas hialuronowy najczęściej wykorzystuje się do korekcji doliny łez oraz likwidacji bruzd nosowo wargowych.

Dolina łez – co to jest?

Dolina łez jest to bruzda, która przebiega od wewnętrznego kącika oka aż do środkowego fragmentu policzka. Przyczyną jej powstania jest redukcja objętości tkanki. Powstaje w wyniku kształtowania się procesów fotostarzenia, a ponadto utraty objętości tkanek skóry. Proces ten spowodowany jest przez zmniejszenie obecności kwasu hialuronowego w naszej skórze. Do powstania doliny łez dochodzi na skutek zwiotczenia mięśni okolic oka, a ponadto ograniczenia tkanki tłuszczowej zlokalizowanej pod skórą. Prowadzi to do powstania procesu zapadania się oczodołów. Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym wpływa na przywrócenie utraconej objętości tkanek.

Bruzda nosowo -wargowa – jak powstaje?

Wraz z upływem czasu nasza skóra powoli traci możliwość do regeneracji i zmarszczki stają się coraz bardziej widoczne. Zaczyna uwidaczniać się na naszej twarzy bruzda nosowo-wargowa. Proces starzenia dotyczy wszystkich warstw skóry, które stają się coraz bardziej cienkie. Z czasem dochodzi do coraz mniejszej produkcji kwasu hialuronowego, a także kolagenu. Powoli dochodzi do utraty naturalnej podściółki tłuszczowej zlokalizowanej w tkance podskórnej. Stopniowo zapadają się pewne fragmenty twarzy, a więc górna warga oraz obszar policzków. Pojawia się także zwiotczenie w obszarze policzków. Nasileniu ulega mechanizm opadania skóry twarzy, szczególnie w okolicy jej środka. Działania te prowadzą do zagłębienia się skrzydełek nosa do kącików naszych ust, wpływając na powstanie bruzdy nosowo – wargowej. Wypełnianie bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym zapewni ich skuteczną korektę na dłuższy czas.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – przeciwwskazania

Z określonego zabiegu nie powinny korzystać kobiety w ciąży, oraz karmiące piersią. Nie należy przeprowadzać zabiegu także wówczas, gdy mamy do czynienia z aktywną opryszczką albo widocznymi stanami zapalnymi skóry. Ponadto jako przeciwwskazania wymienia się nadwrażliwość na określoną substancję, choroby o charakterze autoimmunologicznym, nowotworowe, a ponadto skłonność do ujawniania się blizn przerostowych.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – jak się przygotować?

Kwas hialuronowy na zmarszczki wykorzystywany jest w celu wygładzenia skóry, a także korekcji zmarszczek oraz odmłodzenia. Zabieg polega na wstrzyknięciu w głębokie warstwy skóry kwasu o konsystencji żelu. Przed przystąpienie do określonego zabiegu ważny jest wywiad lekarski, który pozwoli na określenie zakresu działania oraz jego przewidywanych rezultatów.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – przebieg

Zabieg przeprowadza się z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego. Najpóźniej 20 minut przed rozpoczęciem zabiegu nakłada się krem o działaniu znieczulającym EMLA. Lekarz, który dokonuje zabiegu może także zdecydować o wzmocnieniu działania środka przez wykorzystanie lidokainy. Kwas hialuronowy podaje się z zastosowaniem cienkiej oraz giętkiej kaniuli. Przyczynia się to do zmniejszenia powstania siniaków po zabiegu. Głębokość zmarszczek oraz bruzd decyduje o ilości preparatu potrzebnego do wstrzyknięcia. Żelowa konsystencja chroni przed pojawieniem się grudek, a także nierówności. Najważniejsza część zabiegu to równomierne rozłożenie specyfiku w tkance, Dlatego też, lekarz wykonujący zabieg przystępuje do rozmasowania miejsca aplikacji. Zabieg trwa około 40 minut.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – po zabiegu

Po zabiegu może dojść do powstania pewnych działań niepożądanych. Znikają one po upływie kilkudziesięciu godzin. Najczęściej jest to obrzęk, zaczerwienienie, ból, swędzenie skóry, a ponadto nadwrażliwość. Efekt zabiegu utrzymuje się średnio 18 miesięcy. Pierwsze efekty dostrzegalne są niemal natychmiast. Jednakże na rezultaty długofalowe w postaci pobudzenia komórek do większego wytwarzania nowych włókien kolagenowych koniecznie trzeba odczekać kilka tygodni. Podsumowując, podkreślić należy fakt, że takie wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym należy przeprowadzać w sprawdzonych i profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej, a więc korzystać z zabiegów przeprowadzanych przez specjalistę, którym jest lekarz dermatolog.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *