Manicure biologiczny zdrowszy dla paznokci

Manicure biologiczny jest nieinwazyjnym, naturalnym sposobem pielęgnacji paznokci. Po wykonaniu tego zabiegu paznokcie wyglądają zdrowo i świeżo, są błyszczące i zadbane. Każda kobieta decydująca się na ten rodzaj zabiegu pielęgnacyjnego musi docenić jego wartości estetyczne i zdrowotne dla płytki paznokcia.

Manicure biologiczny a manicure klasyczny

Manicure biologiczny jest bardziej przyjazną formą manicure klasycznego. Manicure klasyczny stosuje metalowe narzędzia. Pilniczki do piłowania paznokci, metalowe cążki do wycinania skórek, nożyczki i inne akcesoria traktujące bezkompromisowo płytkę paznokcia. Tymczasem manicure biologiczny wykonuje te same czynności jednak za pomocą innych, bardziej przyjaznych skórze narzędzi. Manicure biologiczny korzysta jedynie z plastikowych albo szklanych narzędzi. Wszystkie etapy tego zabiegu wykonywane są delikatnie w poszanowaniu indywidualnego kształtu paznokci.

Jak wygląda zabieg manicure biologicznego?

Manicure biologiczny to przede wszystkim zabieg pielęgnacyjny paznokci i dłoni. Składa się z kilku etapów. Najpierw należy oczyścić płytkę paznokcia z poprzedniego lakieru, należy to wykonać za pomocą delikatnego zmywacza do paznokci. Etap drugi to odsuwanie skórek. Należy wykonać tę cześć zabiegu za pomocą delikatnego, drewnianego patyczka. Wcześniej skórki paznokci trzeba poddać działaniu specjalnego preparatu zmiękczającego. Po chwili od aplikacji można przystępować do odsuwania skórek. W etapie trzecim należy opiłować paznokcie szklanym lub plastikowym pilniczkiem. Trzeba jednak pamiętać, że nie wolno ingerować znacząco w kształt paznokci. Ich opiłowanie ma za zadanie wyłącznie wydobycie ich naturalnego kształtu.

Ostatnim elementem zabiegu będzie delikatny peeling i nałożenie na paznokcie odżywki. Po zabiegu pozostają paznokcie naturalne i zdrowe.

Teraz darmowe konsultacje z kosmetologami w salonie kosmetycznym w Gdyni!

Sprawdź, jaki zabieg na twarz i ciało powinieneś wykonać:

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
[email protected]
https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/

3 komentarze do “Manicure biologiczny zdrowszy dla paznokci

 • 29 maja, 2018 o 12:08 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Przydatne informacje, może uda mi się doprowadzić moje paznokcie do ładnego, naturalnego wyglądu.

  Odpowiedz
 • 12 czerwca, 2018 o 6:30 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Myślę, że to kwestia podejścia – dla jednych osób to nie ma znaczenia, czy manicure jest zdrowy, czy nie 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *