Depilacja laserem diodowym

1.      Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa polega na pozbyciu się niechcianego owłosienia za pomocą wiązki światła lasera, która wnika głęboko w skórę i niszczy cebulki włosów. Depilacja laserowa może usuwać owłosienie z różnych partii ciała. Zabieg ten przeznaczony jest dla osób, którym zależy na długotrwałym pozbyciu się owłosienia. Polecany jest również, kiedy tradycyjne metody depilacji wywołują trudne do usunięcia podrażnienia oraz uczulenie. Laserowa depilacja wskazana jest dla osób, którym szybko odrastają grube i ciemne włoski, co nie jest łatwe do samodzielnego usunięcia oraz wygląda nieestetycznie.

2.      Depilacje okolic intymnych

 • Depilacja laserowa przeciwwskazania

Depilacja laserowa miejsc intymnych jest zabiegiem dostępnym tylko dla kobiet. Depilacje laserowa okolic intymnych wykonuje się tylko u kobiet, ponieważ u mężczyzn jest ona zabroniona ze względów zdrowotnych.

 • Przygotowanie do zabiegu

Zabieg wykonuje się za pomocą nowoczesnego laseru diodowego, który skutecznie pozwala się pozbyć nadmiernego owłosienia. Przygotowania do zabiegu warto rozpocząć już nawet miesiąc wcześniej i omówić szczegóły z lekarzem:

 • pół roku przed zabiegiem nie należy przyjmować leków z retinoidami,
 • trzy tygodnie przed należy zrezygnować z maści z retinoidami,
 • nie należy przeprowadzać samodzielnej depilacji już miesiąc przed laserową depilacją,
 • kilka tygodni przed planowanym zabiegiem należy zrezygnować z opalania oraz samoopalaczy.
  • Czy depilacja laserowa boli?

Depilacja laserowa bikini przeprowadzana jest szybko i bezboleśnie. Depilacja laserowa okolic bikini u 90 % kobiet zamiast bólu wywołuje tylko lekki, możliwy do wytrzymania dyskomfort.

 • Depilacja laserowa ile zabiegów należy przeprowadzić?

Aby na trwałe pozbyć się włosków z okolic bikini należy poddać się od 4 do 6 zabiegom. To pozwoli na zawsze cieszyć się gładką skórą. Laserowa depilacja bikini to bardzo skuteczny sposób, aby spełnić swoje marzenie o pięknej i gładkiej skórze.

 • Pielęgnacja po zabiegu

Po zabiegu pojawi się zaczerwienienie, które powinno zniknąć po kilku godzinach, a najpóźniej

kilku dniach. Nie należy w tym okresie stosować żadnych mydeł zapachowych, korzystać z basenu, sauny

lub gorącej kąpieli. Zaleca się stosowanie maści, które załagodzą podrażnienia.

 1. Depilacje twarzy

Usuwanie włosów laserem możliwe jest również ze skóry twarzy.  Depilacja laserowa twarzy to zabieg całkowicie bezbolesny i bezpieczny dla zdrowia. Wiele kobiet boryka się z niechcianym owłosieniem na brodzie i tzw. wąsikiem, co ma duży wpływ na ich codzienne samopoczucie. Depilacja laserowa wąsika polega na usuwaniu włosków z obszaru pod nosem. Natomiast depilacja laserowa brody to pozbywanie się zbędnego owłosienia z policzków oraz szyi.

3.1. Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest opalona skóra, przyjmowanie leków światłouczulających, stosowanie samoopalacza, bronzeru lub betakarotenu doustnie.

3.2 Depilacja laserowa jak się przygotować do zabiegu?

Aby zakwalifikować się do zabiegu nie trzeba wykonywać żadnych konkretnych badań. Należy tylko miesiąc przed zabiegiem wstrzymać się od wykonania depilacji woskiem. A tuż przed samym zabiegiem trzeba ogolić maszynką skórę, która będzie mu poddawana.

3.3. Czy laserowa depilacja twarzy boli?

Podczas zabiegu skóra jest cały czas chłodzona, w efekcie tego wyczuwalność ciepła laseru jest bardzo mała, co ogranicza również bolesność do minimum.

3.4. Ile zabiegów należy przeprowadzić?

Należy wykonać od 4 do 6 zabiegów. Liczba zabiegów, które są potrzebne do uzyskania pożądanego efektu jest uzależniona od indywidualnych predyspozycji osoby.

3.5. Pielęgnacja po zabiegu

Usuwanie owłosienia laserem wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Zalecane jest stosowanie preparatów, które zmniejszą podrażnienia po zabiegu. Nie należy również korzystać z sauny, solarium oraz gorących kąpieli (o tym więcej tutaj: https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/depilacja-laserowa/).

 1. Depilacje nóg

Laserowa depilacja nóg to usuwanie zbędnego owłosienia z ud oraz łydek.

4.1 Przeciwwskazania

Laser nie może być stosowany na opaloną skórę, podczas przyjmowania leków światłouczulających oraz kiedy skóra ma jakieś infekcje grzybicze, pasożytnicze lub bakteryjne. Ciąża, przebyte nowotwory oraz stosowanie bronzerów, samoopalaczy i betakarotenów również są przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu.

 • Jak się przygotować do depilacji nóg?

Należy miesiąc przed planowanym zabiegiem zrezygnować z depilacji woskiem oraz tuż przed samym zabiegiem ogolić nogi maszynką.

4.3. Czy depilacja laserowa nóg boli?

Depilacja laserowa to zabieg szybki oraz dzięki chłodzeniu kontaktowemu – bezbolesny.

4.4. Ile zabiegów należy przeprowadzić?

W kwestii depilacji nóg zaleca się wykonanie minimum 6 zabiegów w odstępach od 8 do 10 tygodni.

4.5. Pielęgnacja po zabiegu

Po zabiegu jest bezwzględny zakaz opalania się oraz gorących kąpieli. Zaleca się stosowanie środków ochronnych na skórę.

 1.   Depilacje pleców

Depilacja laserowa pleców jest zabiegiem często wykonywanym również u mężczyzn. Zabieg polega na usunięciu nadmiernego owłosienia na plecach, które samodzielnie jest trudne do usunięcia. Depilacja laserowa pach jest również polecanym zabiegiem, który polega na usunięciu owłosienia ze skóry pach, dzięki czemu można uniknąć podrażnień, które występują zazwyczaj po ogoleniu pach maszynką.

5.1. Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami są ciąża, przebyte nowotwory, stany zapalne skóry zaburzenia układu krążenia oraz choroby skóry.

5.2. Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem należy ogolić i umyć plecy. Co najmniej na 6 tygodni przed zabiegiem należy zakończyć korzystanie z solarium oraz sauny.

5.3. Czy depilacja boli?

Dzięki funkcji chłodzenia laser nie powoduje bólu podczas zabiegu.

5.4. Ile zabiegów należy przeprowadzić?

Dla optymalnego efektu należy przeprowadzić 4 zabiegi w przypadku depilacji pach, natomiast aby całkowicie pozbyć się owłosienia z pleców zaleca się przeprowadzenie minimum 6 zabiegów.

5.5. Pielęgnacja po zabiegu

Po zabiegu zaleca się zastosowanie preparatów na skórę, które zmniejszą podrażnienia oraz zaczerwienienia. Zabronione jest korzystanie z sauny, solarium oraz opalania na słońcu.

 1. Podsumowanie

6.1. Depilacja laserowa cena

Standardowa cena zabiegu depilacji laserowej to wydatek rzędu kilkuset złotych za jeden zabieg. Jednak warto zainwestować, ponieważ odpłaci się to nam gładką skórą oraz większym zadowoleniem ze swojego wyglądu.

6.2. Depilacja laserowa opinie

Depilacja laserowa ma najróżniejsze opinie. Jest to zabieg w pełni bezpieczny oraz nieszkodliwy dla zdrowia. Ewentualne szkody mogą wynikać z nieodpowiedzialnego podejścia do zabiegu oraz nieodpowiedniego przygotowania. Na szczęście na temat zabiegu depilacji laserowej przeważają pozytywne opinie. Wszystkie osoby, które na zawsze pozbyły się niechcianego owłosienia są dowodem na skuteczność depilacji diodowym.

6.3. Depilacja laserowa efekty

Wykonanie kilku zabiegów depilacji laserowej wywołuje efekty w postaci pozbycia się na zawsze nadmiernego owłosienia ze skóry ciała. Jest to zazwyczaj najbardziej pożądany efekt przez wszystkie kobiety i na szczęście możliwy dzięki zabiegowi depilacji laserowej.


Umów się na bezpłatną konsultację:

CLINICA COSMETOLOGICA Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *