Sposoby na ujędrnienie wiotkiej skóry

Z problemem wiotkiej skóry borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, w różnym wieku. Zazwyczaj jest to efekt nieodpowiedniego odchudzania, jak również braku aktywności fizycznej. Skóra po odchudzaniu w nieprzemyślany sposób szybko staje się obwisła. Należy pamiętać, iż już po dwudziestym roku życia nasza skóra traci kolagen, w związku z czym wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Wiotkość skóry może być także wrodzona, w takim przypadku nie da jej się uleczyć, a stosowanie wszelkich możliwych zabiegów nie daje zadowalających efektów. Genetyczna obwisłość skóry jest bardzo rzadką chorobą i niezwykle poważną. Wiotka skóra to nie tylko problem ciała, lecz także twarzy. Aczkolwiek należy pamiętać, iż walka z tym problemem jest trudna, ale nie jest niemożliwa.

Ujędrnianie skóry

Obwisła skóra na brzuchu to częsty problem kobiet po ciąży. Gdyż w trakcie tego wspaniałego okresu kobiety przybierają na wadzę, aczkolwiek po ciąży nagle chudną. W związku z czym bez odpowiednich ćwiczeń i diety zwiotczała skóra staje się coraz bardziej zauważalna. Najskuteczniejszym sposobem na taką skórę są specjalistyczne zabiegi, podczas których zastosowany zostaje laser, kwas hialuronowy, bądź karboksyterapia. Gdyż nadmiar skóry po odchudzaniu wymaga zastosowania radykalnych metod, ponieważ kremy i balsamy mogą nie dać nam oczekiwanego efektu.

Obwisła skóra po odchudzaniu przy zastosowaniu wiązki lasera staje się ujędrniona, a przede wszystkim zagęszczona. Podczas zabiegu dochodzi do podgrzania i skurczu włókien kolagenowych. Prowadzi to do powstania nowych włókien.

Z kolei jeżeli chodzi o zastosowanie kwasu hialuronowego, to zabieg ten powoduje usunięcie martwych komórek, które zostają zastąpione zdrowymi włóknami. Skóra dzięki temu staje się bardziej napięta i gęstsza.

Również wprowadzanie dwutlenku węgla powoduje, iż poprawia się przepływ krwi, a naczynka ulegają wzmocnieniu. Jest zabieg karboksyterapii. Dzięki temu zabiegowi usunięta może zostać obwisła skóra na pośladkach, udach, ramionach, piersiach, czy dłoniach.

8 komentarzy do “Sposoby na ujędrnienie wiotkiej skóry

 • 10 czerwca, 2018 o 2:22 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Polecam zabiegi laserowe na ujędrnienie skóry, ja po ciąży zastosowałam ten zabieg i jestem bardzo zadowolona z efektów po tym zabiegu.

  Odpowiedz
 • 13 czerwca, 2018 o 3:34 pm
  Bezpośredni odnośnik

  W moim przypadku zadziałał zabieg karboksyterapii , skorzystałam z dwóch zabiegów i jestem bardzo zadowolona ze zmian które zaszły po zabiegu.

  Odpowiedz
 • 16 czerwca, 2018 o 11:40 am
  Bezpośredni odnośnik

  Miałam spory problem z nadmiarem skóry po odchudzaniu, w celu ujędrnienia jej skorzystałam z zabiegu laserowego. Myślę, że jest to najlepszy sposób na pozbycie się obwisłej skóry.

  Odpowiedz
 • 4 lipca, 2018 o 1:44 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Po odchudzaniu zostało mi dosyć sporo skóry na brzuchu. Ech zbyt szybko spadła mi waga i taki efekt tego wszystkiego…. Czy noszenie jakiś specjalistycznych pasów może poprawić moją sytuację ze skórą na brzuchu?

  Odpowiedz
  • 27 lipca, 2018 o 1:46 pm
   Bezpośredni odnośnik

   Lepiej zacznij ćwiczyć. Może zapisz się na basen. Jeśli jesteś młoda to nie będzie z tym problemu tylko ćwicz systematycznie, a skóra stanie się napięta i jędrna – tylko potrzeba na to czasu.

   Odpowiedz
 • 4 sierpnia, 2018 o 7:45 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Jeżeli maci problemy z wiotką skórą to polecam zabiegi w klinice medycyny estetycznej Clinica Cosmetologica. Jeśli chcecie szybkich efektów to myślę, że najlepszy będzie zabieg laserem Icoone. Miałam nim wykonane zabiegi na twarzy. Moja skóra na twarzy znacznie odmłodniała i stała się bardziej elastyczna w dodatku zniknęły mi zmarszczki to po prostu coś niesamowitego ^^ Polecam wszystkim, nie pożałujecie.

  Odpowiedz
 • 4 października, 2018 o 2:27 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Pompki, przysiady, skakanka, hula-hop, dieta i skóra sama się ujędrni.. no chyba, że mamy już z 40 lat to raczej już będzie z tym gorzej, ale pewnie też da radę. Jak ktoś ma obwisłą skórę to sam jest sobie winien, ponieważ za szybko chciał schudnąć. Nie ma co się śpieszyć i jest to proces długotrwały wymagający czasu. W ciągu tygodnia maksymalnie możemy zrzucić 1kg aby skóra mogła się dostosować do warunków.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *