Droga do gładkiej cery. Jak pozbyć się pryszczy?

Szpecące pryszcze na twarzy to problem, który dotyka nie tylko młodych pokoleń, bardzo wrażliwych na kwestie związane z wyglądem. Ich najbardziej interesują sposoby na pryszcze, które pozwolą szybko się ich pozbyć. Ale to wadliwa praca gruczołów łojowych powoduje, iż na skórze pojawiają się pryszcze. Wszystkie pryszcze na czole powstają w wyniku choroby przewlekłej. Wynika ona z nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych – produkują one nadmiar sebum, przez co skóra staje się tłusta. Wtedy rozwijają się liczne bakterie, w tym takie, które są odpowiedzialne za powstawanie pryszczy. Często walczymy nie z przyczyną, lecz ze skutkiem. Jak tego uniknąć i cieszyć się promienną cerą?

Jak pozbyć się pryszczy na twarzy i nie tylko?

Najwięcej z pryszczy pojawia się w obrębie tzw. rejonu T, czyli w okolicach czoła, nosa i brody. Mogą się jednakże pojawiać również na plecach i dekolcie. Stres oraz hormony pobudzają gruczoły do wydzielania nadwyżki sebum, a w efekcie cera staje się nieświeża i świecąca. Sebum jest doskonałą pożywką dla bakterii. Konsekwencją jest zaczerwienienie skóry oraz pojawiające się pryszcze na plecach.

Pielęgnacja niedoskonałej cery z pryszczami

A zatem jak szybko i skutecznie pozbyć się pryszcza? Nie jest polecane wyciskanie pryszczy. Wszystkie pryszcze na brodzie można uleczyć wyłącznie właściwym pielęgnowaniem skóry. Niezależnie od wieku, przepisy dbania o skórę, na której pojawiają się pryszcze podskórne, są analogiczne. Idealnie nadaje się do tego Sevolium. Nie jest to kolejna maść na pryszcze na głowie lub pryszcz w uchu, ponieważ idealnie wnika w głąb skóry. To doskonały balsam na pryszcze na szyi oraz zaczerwienienia, który ma duże właściwości regenerujące. Serum Sevolium na pryszcze zostało opracowane przez zespół specjalistów i jest to dobry sposób na pryszcze. Wybierali oni wyłącznie najlepsze oraz w zupełności pochodzenia naturalnego substancje, takie jak:

  • ekstrakty z kwiatów (z nagietka i wierzby).
  • drożdże,
  • cynk i miedź,
  • nanozłoto.

To serum zawiera także duże ilości innych minerałów. Po kilku dniach używania kremu Sevolium, nasza skóra się w zupełności oczyści, a tym samym pryszcze będą etapowo zanikać i nie pozostawią żadnych blizn na skórze. To serum jest najlepszym sposobem, jak pozbyć się pryszczy. Ponadto, zaczerwienienia i stany zapalne po pryszczach także już nigdy nie będą się pojawiać. Po dłuższym okresie czasu pryszcze znikną kompletnie. Należy jedynie stosować serum Sevolium każdego dnia po dwa razy na oczyszczoną cerę. Wówczas skóra odzyska z powrotem postradany wcześniej zdrowy połysk.

Jak pozbyć się pryszczy dietą?

Nie jest prawdą, że należy odrzucić pokarmy mleczne czy mączne. Nie zawsze to właśnie one nam szkodzą, każdy przypadek jest inny. Ważne jest, żeby nasza dieta była zdrowa, bogata w witaminy i antyoksydanty.

Należy przede wszystkim:

  • ograniczyć stres;
  • odstawić używki;
  • pić dużo wody;
  • unikać produktów typu fast-food.

Mapa pryszczy pozwoli nam dowiedzieć się, jakie złe nawyki powodują pojawianie się pryszczy w odpowiednich miejscach. Warto traktować to jednak z dystansem, bo nie zawsze jest tak, że na stan naszej cery wpływa jeden czynnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *