Depilacja laserowa laserem Vectus

Moda na brak owłosienia na ciele cały czas trwa. Jeszcze pięćdziesiąt lat temu kobiety nawet nie pomyślały o tym, aby pozbywać się owłosienia z nóg, okolic bikini czy pach. Teraz jest to normą. Każda kobieta, oraz spora część mężczyzn, nie może już żyć bez depilacji. Jednak czym ta depilacja jest? Jakie są jej rodzaje? Który sposób dla kogo jest odpowiedni? Na te pytania spróbuję odpowiedzieć w tym artykule (a więcej też tutaj – https://clinicacosmetologica.pl/zabieg/laser-depilacyjny-palomar-vectus/).

Co to jest depilacja i jakie są jej rodzaje?

Depilacja to nic innego jak usuwanie owłosienia ciała poprzez jego wyrywanie. Jest kilka rodzajów depilacji.

Depilacja czasowa:

usuwanie mechaniczne

 • depilacja woskiem
 • depilacja maszynką/żyletką
 • depilacja pastą cukrową
 • depilacja depilatorem

metody chemiczne

 • pianka
 • krem
 • żel

Depilacja trwała:

 • depilacja laserowa
 • depilacja IPL
 • depilacja ELOS

Zabiegi depilacji czasowej-mechanicznej są chyba najczęściej stosowanymi metodami depilacji. W kioskach i sklepach drogeryjnych jest ogromny wybór maszynek do golenia jednorazowych, maszynek z wymiennymi ostrzami, dziesiątki rodzajów depilatorów, mnóstwem rodzajów plastrów z woskiem, które przykleja się do skóry i potem ciągnie w ten sposób wyrywając włosy – dowiedz się więcej tutaj: http://www.zaspa24.pl/vectus-nowoczesna-depilacja-laserowa-w-gdansku/.

Sposoby te jednak nie są dla każdego. U wielu osób zabiegi depilacji czasowej-mechanicznej wywołują kłopotliwe zapalenie mieszków włosowych. Mieszek włosowy jest swego rodzaju kaseranalikiem w skórze, z którego wyrasta włos. Przez nieodpowiednią higienę ciała lub narzędzi, przez wystawianie skóry na pastwę ocierających jej spodni lub rajtuz w upalny dzień narażamy się na podrażnienia. Zapalenie mieszków włosowych jest nieprzyjemne. Powoduje swędzenie, pieczenie, a często nawet ból. W dodatku nogi obmalowane dziesiątkami czerwonych kropek nie wyglądają atrakcyjnie. Jak wobec tego można uniknąć negatywnych skutków ubocznych zabiegów depilacji czasowej-mechanicznej? Warto przekonać się do depilacji trwałej, a konkretnie – laserowej.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa polega na pozbywaniu się niechcianego owłosienia przy pomocy wiązki lasera, który wnika w skórę, głęboko, niszcząc korzenie cebulki włosa jak i samą cebulkę. Jest to metoda bezpieczna i bezinwazyjna. Działa to w następujący sposób: energia, którą wytwarza laser, pochłaniana jest przez melaninę (barwnik włosa), a następie ta melanina zmienia się w energię termiczną i niszczy cebulkę włosa bezpowrotnie. Cała filozofia polega na tym, aby dobrze dobrać moc i czas trwania impulsu – zależy to od konkretnej osoby, od tego jaką ma skórę i jakie ma włosy.

Laserowa depilacja Vectus

Choć depilacja laserowa jest uważana za bezpieczną i bezinwazyjną każdy chce czuć się jak najbardziej bezpiecznie. Gwarancję bezpieczeństwa może dać laser diodowy Vectus, który powstał jako owoc wieloletniej pracy specjalistów i naukowców firmy Palomar Medical Technologies. Dzięki nim zabiegi przeprowadzane laserem Vectus są uważane za najlepsze pośród dostępnych w medycynie estetycznej. Po jego zastosowaniu owłosienie usuwane jest na stałe.

Usuwanie owłosienia laserem Vectus jest idealne dla tych osób, które chcą konkretnie, raz na zawsze, pozbyć się owłosienia z ciała. Jest to krok w kierunku łatwiejszego podążania za modą, która pędzi jak oszalała. Jest to również doskonały sposób na zachowanie odpowiedniej higieny. Większość z nas już wie, że włosy mogą być idealną pożywką dla bakterii, które wywołują przykry zapach, a w dodatku oczywiście zagrażają naszemu zdrowiu.
Możesz uznać to za niesamowite, ale to prawda – laser Vectus jest skuteczny w aż 95%. Pozostałe 5% włosów nie było jeszcze w fazie wzrostu, a gdy odrosły były właściwie niewidoczne.


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=M9B55Pm3yDk

5 komentarzy do “Depilacja laserowa laserem Vectus

 • 2 maja, 2018 o 11:30 am
  Bezpośredni odnośnik

  Zawsze miałam problem z nadmiernym owłosieniem ale moje problemy w końcu się skończyły 🙂 polecam klinikę Cosmetologica w Gdańsku!

  Odpowiedz
 • 5 maja, 2018 o 4:31 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Czy ta depilacja jest bolesna? Jestem wrażliwa na ból i wszystko czuję 100x niż inni 🙁

  Odpowiedz
 • 10 maja, 2018 o 12:32 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Kiedyś depilowałam się pastą cukrową, woskiem…ale włosi odrastały po kilku tygodniach. Potrzebna mi metoda, która będzie trwale usuwała owłosienie – którego zresztą mam całkiem sporo na ciele.

  Odpowiedz
 • 15 maja, 2018 o 1:32 pm
  Bezpośredni odnośnik

  No tak… ciepło się zrobiło, przydało by się dojść do ładu ze swoimi włosami na ciele. Najgorsze są te na plecach.

  Odpowiedz
 • 20 maja, 2018 o 4:34 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Zastanawia mnie czy dużo mężczyzn korzysta z takich zabiegów. Mam spore owłosienie ciała, przeszkadza mi to i utrudnia kontakty z kobietami, które często robią duże oczy gdy zdejmę koszulkę.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *