Jak ujędrnić piersi po karmieniu?

Podczas karmienia piersią biust zazwyczaj wygląda doskonale, jest jędrny i pełny. Jednak kiedy laktacja zanika, kobiety często skarżą się na złą kondycję piersi i ich nieładny wygląd. Tym niedogodnościom można jednak skutecznie zapobiegać i je korygować bez operacji.

Dbaj o biust nieustannie

O kondycję piersi należy dbać cały czas, dzięki czemu efekty karmienia piersią nie będą aż tak dotkliwe. Już podczas ciąży warto dbać o ujędrnienie skóry piersi naprzemiennymi ciepłymi i chłodnymi natryskami oraz smarować skórę biustu odpowiednio dobranymi preparatami, by zapobiec pojawieniu się na nich nieestetycznych rozstępów. Odpowiednio dobrane kosmetyki można też stosować podczas karmienia. Niektóre kremy mają stosowne certyfikaty, pozwalające na ich używanie podczas karmienia piersią, inne należy zmywać z brodawek tuż przed karmieniem dziecka. Podczas ciąży i kamienia piersią należy również pamiętać o noszeniu odpowiedniego stanika, co zapobiegnie rozstępom i utracie kształtu przez piersi.

Koniec karmienia – co dalej? Jak wybrać świetny krem na jędrne piersi?

Wraz z odstawieniem dziecka od piersi i zanikiem laktacji, piersi naturalnie zmniejszają się i tracą na jędrności. Jest to naturalne zjawisko, wynikające z tego, że piersi nie są już wypełnione przez mleko. Trzeba o nie naturalnie zadbać, by powróciły do jędrności i kondycji sprzed ciąży i karmienia. Skutecznym rozwiązaniem mogą okazać się naturalne preparaty pielęgnacyjne takie jak krem Frashe. Naturalne składniki aktywne zawarte w kremie pozwolą na ujędrnienie i poprawę kondycji skóry w bardzo krótkim czasie – niektóre kobiety obserwują dobroczynne działanie kremu już po dwóch dniach stosowania. Szybko działający krem Frashe to doskonałe rozwiązanie dla zabieganych młodych mam. Jeśli działanie kremu (zwiększanie jędrności biustu) będzie połączone z noszeniem odpowiedniej bielizny, właściwą dietą a także zabiegami pielęgnacyjnymi na biust, takimi jak masaże i naprzemienne natryski, możemy mieć gwarancję, że biust bardzo szybko wróci do pożądanej kondycji. Warto pamiętać, że w pielęgnacji skóry piersi najważniejsza jest systematyczność – przy odrobinie samodyscypliny możemy cieszyć się pięknym i jędrnym biustem nawet po karmieniu piersią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *