Nowoczesne sposoby walki z cellulitem

Jeszcze do niedawna sądzono, że nie ma żadnego skutecznego sposobu na walkę z skórką pomarańczową. Nie dziwi to, zwłaszcza dlatego, że medycyna dopiero niedawno odkryła, że likwidacja cellulitu wcale nie musi być niemożliwa. Do tego momentu za najbardziej skuteczne metody uchodziła dieta, ćwiczenia oraz kremy antycellulitowe. Dzisiaj wiadomo, że są to dobre metody jedynie w połączeniu z profesjonalnymi zabiegami kosmetologicznymi.

W jaki sposób odkryto metody usuwania cellulitu?

Vialise
Vialise – krem na cellulit

W każdej dziedzinie medycyny najskuteczniejsze metody walki z chorobą powstawały po odkryciu mechanizmu rozwoju oraz przebiegu danej przypadłości. Tak samo i w przypadku skórki pomarańczowej.

Naukowo odkryto, że cellulit to odkładające się podskórnie grudki komórek tłuszczowych otoczonych szczelnie przez wodę i toksyny. Połączenie to znacznie utrudnia usuwanie zalegającego materiału przez naczynia krwionośne, stąd też efekt nierówności na skórze nie tylko utrzymuje się, ale również pogłębia się z czasem.

Domowe sposoby na walkę z cellulitem sięgają tylko do powierzchownych warstw, przez co nie wykazują one zbyt dużej skuteczności.

Od kiedy jednak medycyna poznała dokładny patomechanizm powstawania skórki pomarańczowej, możliwe stało się jego leczenie wykorzystujące zabiegi na cellulit.

Jakie istnieją skuteczne zabiegi na cellulit?

Obecnie dostępnych jest wiele zabiegów na cellulit, które charakteryzują się nie tylko wysoką skutecznością, ale i przystępną ceną. Wraz z postępem medycyny i wzbogaceniem oferty zabiegów możliwe się stało znaczne zmniejszenie kosztów. Pozwoliło to na dostęp do skutecznego leczenia praktycznie wszystkim osobom dotkniętym tym problemem. W ofercie dobrych salonów kosmetycznych można znaleźć ciekawe rozwiązania walki z cellulitem. Jednym z nich jest zabieg Venus Legacy, wykorzystujący moc fali radiowych. Dzięki odpowiednio silnemu i ukierunkowanemu oddziaływaniu, zabieg ten pozwala na rozbicie zalegających grudek tłuszczowych, co ujędrnia skórę i wygładza jej powierzchnię. Ponadto Venus Legacy usprawnia funkcję naczyń limfatycznych, które szybciej i bardziej skutecznie usuwają rozbite grudki z tkanki. Pozwala to na osiągnięcie o wiele szybszego efektu niż w przypadku innych metod oraz znacznie zmniejsza ryzyko nawrotu cellulitu.

Jak zwalczyć cellulit w krótkim czasie?

Jak już zostało wspomniane, gdy w terapii połączymy domowe sposoby oraz zabiegi kosmetyczne na cellulit efekty mogą być olśniewające. Odpowiednio dobrany profesjonalny zabieg precyzyjnie trafia w miejsce zalegania grudek, natomiast poprzez dietę i ćwiczenia możemy wpływać na szybsze usuwanie cellulitu i bardziej trwały efekt kosmetyczny. W niektórych przypadkach, bardziej opornych na leczenie, w przypadku braku przeciwwskazań, możliwe jest włączenie do terapii kilku zabiegów kosmetycznych o odmiennym działaniu. Sam czas rozpoczęcia leczenia nie pozostaje też bez znaczenia. Cellulit jest to defekt kosmetyczny, który powstaje podstępnie latami. Na początku jest on niewidoczny na skórze. Po jakimś czasie uwidacznia się pod wpływem ucisku i ugniecenia, jednak w końcowej fazie jest on zauważalny bez znaczenia od pozycji ciała i ułożenia skóry. We wszystkich fazach możliwe jest całkowite wyleczenie, jednakże w tych początkowych jest ono najszybsze i najbardziej trwałe. Zadbaj o swój wygląd i sprawdź zabiegi na cellulit Gdynia!


Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
Rejestracja: +48 791 600 607

3 komentarze do “Nowoczesne sposoby walki z cellulitem

 • 5 czerwca, 2018 o 9:01 am
  Bezpośredni odnośnik

  „Naukowo odkryto, że cellulit to odkładające się podskórnie grudki komórek tłuszczowych otoczonych szczelnie przez wodę i toksyny.”

  Tego nie wiedziałam, a np. masaże mogą pomóc? Chodzi mi o to czy można rozmasować ten cellulit?

  Odpowiedz
 • 10 czerwca, 2018 o 6:04 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Absolutnie 🙂 Ja np. stosuję taką twardą szczotkę do rozmasowywania nóg. Polecam, bo efekty można zobaczyć już po paru dniach.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *