Stosowanie czarnuszki siewnej

Czarnuszka siewna to zioło, które można stosować jako panaceum na różne dolegliwości, związane z różnymi narządami. To jedno z bardziej wszechstronnych ziół. W jaki sposób należy stosować czarnuszkę i do czego można ją wykorzystać? Jakie zioło wybrać: babki płesznik czy ostropestu, a może właśnie czarnuszki siewnej?

Czarnuszka to zioło, które zawiera wiele substancji leczniczych. Stosowana jest zarówno w przypadku standardowych zakaźnych chorób, jak i w sytuacji, gdy powodem dolegliwości są tak zwane schorzenia autoimmunologiczne. To dlatego, że czarnuszka nie tylko wspomaga organizm w zwalczaniu drobnoustrojów, ale także sprawia, że układ odpornościowy działa bardziej prawidłowo.

Czarnuszka potrafi również przeciwdziałać innym schorzeniom. Na pytanie: jakie zioła stosować na wątrobę mamy prostą odpowiedź – właśnie czarnuszka siewna! Można stosować ją jako doskonały środek na anemię oraz profilaktycznie przeciwko osteoporozie. Dzięki zawartości kwasów tłuszczowych czarnuszka jest również stosowana jako lek na stany obniżonego nastroju oraz przy problemach z koncentracją. Trzeba jednak pamiętać, że stosowanie nasion tej rośliny nie musi przynieść spodziewanych efektów w przypadku cięższych chorób. W takiej sytuacji znacznie lepiej jest udać się do lekarza.

Jak stosować czarnuszkę siewną? Podstawowym surowcem w przypadku czarnuszki siewnej są jej nasiona. Aby można było je zastosować, konieczne jest, by je wcześniej zmielić. Niektórzy dodają całe nasiona czarnuszki do wypieków, jednak robią to nie jedynie w celu podwyższenia walorów smakowych. Mieloną czarnuszką można zastąpić czarny pieprz, a także dodawać ją do zup czy sałatek. Kuracja przy pomocy czarnuszki wygląda jednak zwykle nieco inaczej. Wiele osób decyduje się na wykonanie z niej naparu. Inni stosują olej pozyskany z tej rośliny. W przypadku naparu dobrze jest pić napar trzy razy dziennie jedną trzecią szklanki. Olej wystarczy spożywać po jednej łyżeczce dziennie. Wiadomo, że długotrwałe stosowanie czarnuszki siewnej da znakomite efekty.

Czarnuszka działa również wspomagająco na wątrobę. Wykorzystywana jest na przykład w przypadku żółtaczki. Decydując się na kurację oczyszczającą ten narząd można skorzystać z Hepa Vitale, mieszanki ziół, które są znane ze swoich prozdrowotnych właściwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *