Twarz bez skazy

Zmarszczki pojawiają się wraz z wiekiem u każdego z nas. Oczywiście u jednych następuje to szybciej, u innych później. Wszystko dlatego, że na pojawianie się zmarszczek wpływa nie tylko starzenie się skóry, ale także liczne czynniki. Najwcześniej pojawiają się zmarszczki mimiczne, które najczęściej występują pomiędzy ustami i nosem, a także dookoła oczu i na czole. Niektórzy nawet je lubią, ponieważ takie zmarszczki potrafią dodawać uroku, o ile nie są zbyt głębokie. Kolejny rodzaj to zmarszczki powstające na skutek szkodliwych czynników jak palenie czy nadmierna ekspozycja skóry na promienie UV.

Zmarszczki najczęściej pojawiają się na czole i są to zarówno poziome zmarszczki, jak i tak zwane lwie zmarszczki czyli pionowe bruzdy między brwiami. Równie często pojawiają się kurze łapki, czyli drobne zmarszczki wokół oczu. Ponieważ skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna, to zmarszczki mogą się tam pojawiać bardzo szybko nawet u dwudziestolatków. Do bardzo nieestetycznych zmarszczek należą też zmarszczki wokół ust, które często określane są jako zmarszczki palacza, jako że u palaczy pojawiają się one szczególnie często. Ale to nie jedyna ich przyczyna, ponieważ do powstawania zmarszczek w wokół ust mogą się przyczyniać również braki w uzębieniu. Bardzo smutny wyraz twarzy nadają bruzdy biegnące od kącików ust pionowo w dół. Lat dodają też zmarszczki szyi i dekoltu. Zazwyczaj pamiętamy o pielęgnacji twarzy, w tym o używaniu kremów przeciwzmarszczkowych, ale zapominamy o dekolcie i szyi, które są bardzo delikatne i też wymagają szczególnej pielęgnacji.

Gdy zmarszczki są już głębokie i wyraźnie widoczne na twarzy, szyi i dekolcie zazwyczaj domowe sposoby nie pomogą. Dlatego chcąc odzyskać młody wygląd i gładką skórę trzeba skorzystać z innych metod. Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami, wokół ust, na czole i innych partiach skóry? Najlepiej udać się do kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej.

Do najskuteczniejszych metod należy laserowe usuwanie zmarszczek. Promienie lasera mają na celu pobudzenie skóry do regeneracji, poprzez wytworzenie niewidocznych gołym okiem uszkodzeń naskórka i skóry. W ten sposób skóra zaczyna produkować włókna kolagenowe i elastynę, co z kolei przyczynia się do poprawy gęstości i jędrności skóry. Laserowe usuwanie zmarszczek cena jest zależna od partii twarzy oraz od gabinetu. Ceny zabiegów wahają się od kilkuset złotych po kilka tysięcy. Jednak trzeba pamiętać, że efekty zabiegu będą trwałe.

Na różnego typu zmarszczki, w tym zmarszczki pod oczami zabiegi pomagają w bardzo dużym stopniu. Bardzo dobre efekty można uzyskać dzięki wypełnienie zmarszczek botoksem. Zaletą tego zabiegu jest fakt, że jest on bezpieczny, bezbolesny i do tego jest bardzo przystępny cenowo. Niestety efekt nie jest trwały i zabieg trzeba powtarzać przynajmniej dwa razy w roku.

Oczywiście istnieje jeszcze mnóstwo innych skutecznych zabiegów – nici liftingujące i tradycyjny lifting twarzy, redukcja zmarszczek z użyciem osocza bogatopłytkowego, lipoliza iniekcyjna, mikrodermabrazja, mezoterapia i wiele innych.

8 komentarzy do “Twarz bez skazy

 • 5 czerwca, 2018 o 12:14 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Bardzo ciekawy artykuł, Ja na moje zmarszczki skorzystałam z zabiegu mikrodermabrazji i jestem bardzo zadowolona z efektów, bardzo polecam 🙂

  Odpowiedz
 • 10 czerwca, 2018 o 1:18 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Mi dermatolog na zmarszczki zlecił zabiegi laserowe, których troche się obawiam, ale mam nadzieje, że wszystko będzie w porządku a moja skóra zostanie w jakimś stopniu odmieniona 🙂

  Odpowiedz
 • 12 czerwca, 2018 o 2:24 pm
  Bezpośredni odnośnik

  W moim przypadku w walce ze zmarszczkami pomogły zabiegi laserowe. 🙂 Dzięki gładszej skórze czuje się młodziej

  Odpowiedz
 • 16 czerwca, 2018 o 9:27 am
  Bezpośredni odnośnik

  Ja jestem bardzo zadowolona z działania mikrodermabrazji, mam nadzieje, ze efekty utrzymają sie na dłuższy czas

  Odpowiedz
 • 25 czerwca, 2018 o 12:17 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Obecnie używam masek z kwasem hialuronowym, ale myślę również nad jakimś zabiegiem. Pewnie zdecyduje się na laserowe usuwanie zmarszczek.

  Odpowiedz
 • 1 lipca, 2018 o 12:21 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Z zmarszczkami najlepiej iść na zabieg do specjalistycznej kliniki. Ja byłam Clinica Cosmetologica. Zmarszki miałam usuwane GeneO+. Polecam serdecznie:). Zmarszczki nie „wyparowały” całkowicie bo takiego sposobu nie ma, ale efekt końcowy jest zadowalający.

  Odpowiedz
 • 4 lipca, 2018 o 2:10 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Wydaje mi się, że zabieg z kwasem hialuronowym powinien pomóc. Gabinetów medycyny estetycznej jest naprawdę dużo, grunt to robić w jakimś znanym punkcie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *