Popularne leki na hemoroidy

Hemoroidy są bardzo uciążliwe. Warto skontaktować się z lekarzem, aby wprowadził jak najskuteczniejsze leczenie. Istnieją także leki, które są bardzo popularne i osoby, które mają problem z żylakami odbytu chętnie po nie sięgają, ponieważ proktolog chirurgicznie usuwa hemoroidy jednak nie każdy chce się podjąć takiego leczenia i nie każdy musi. Przekonacie się o tym w poniższym artykule.

Tabletki w walce z hemoroidami

Jednym z takich leków jest Diohespan max. Zawiera on zmikronizowaną diosminę. Poza tym, że substancja ta zwiększa napięcie naczyń żylnych dodatkowo je osłania. Podobny skład oraz działanie mają także tabletki DIH, a także Otrex.

Czopki także mogą być pomocne

Na rynku dostępne są także czopki. Między innymi są to czopki do odbytnicze Proktis M. Dzięki zawartym w nich składnikom działają one regenerująco na błonę śluzową w kanale odbytu oraz w odbytnicy. Dodatkowo przyspieszają one kojenie się ran w tych miejscach. Czopki Procto-Hemolan Protect mają działanie ściągające, dzięki czemu zmniejszają stan zapalny oraz łagodzą objawy towarzyszące hemoroidom. Czopki Procto-Glyvenol pomagają za zasadzie przeciwzapalnej, przeciwobrzękowej, przeciwbólowej, przeciwświądowej, a także dodatkowo przeciwdziałają uszkodzeniom śródbłonka naczyniowego.

Kremy oraz maści

Niektórzy wolą jednak używać maści lub kremów. Wtedy można sięgnąć na przykład pomaść Procto-Glyvenol, która ma podobne działanie do czopków o tej samej nazwie opisanych powyżej, a wszystko dzięki zawartości tej samej substancji czyli Tribenozydowi. Inną maścią doodbytniczą jest Posterisan. Pobudza ona działanie obronne organizmu po to aby sam zwalczył żylaki odbytu, a dodatkowo łagodzi objawy z nimi związane. Natomiast maść Aesculan działa ściągająco, znieczulająco oraz przeciwzapalnie.

Podczas leczenia hemoroidów trzeba także pamiętać o właściwej diecie. Koniecznie trzeba unikać wszystkich produktów, które mogą powodować zaparcia. Należy pamiętać o prawidłowym nawodnieniu organizmu. Warto także wesprzeć go odpowiednimi ziołami, które pomogą zwalczać problem od środka dodatkowo oczyszczając organizm z toksyn. Takie zioła to na przykład Procto Vitale. Produkt ten zawiera wszystkie niezbędne do wsparcia organizmu w walce z chorobą zioła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *