Jak pozbyć się trądziku?

Wielu nastolatków ma ten sam problem, o którym nie mogą przestać myśleć dzień i noc – jak pozbyć się trądziku. Chociaż problem zazwyczaj mija całkowicie dopiero z czasem to jednak można skutecznie zmniejszać jego efekty uboczne jakimi są różne wypryski.

Podstawą jest odpowiednia pielęgnacja. Kiedy ktoś wstaje rano koniecznie, tak samo jak umycie zębów, oczywiste powinno się stać mycie twarzy żelem, który redukuje nadmiar sebum czyli wydzieliny na twarzy, przez którą właśnie pojawiają się wypryski. Skóra z tendencją do trądziku powinna dużo oddychać, jednak nie powinno się jej nasłoneczniać. Dlatego makijaż może tylko zaostrzać trądzik, a krem z filtrem oraz krem do do suchej skóry dodatkowo będzie chronił skórę. Jeżeli jednak nastolatka nie wyobraża sobie wyjścia do szkoły bez makijażu powinna go zmyć zaraz po powrocie do domu.

W trakcie dnia dobrze przemyć twarz tonikiem, który oczyści twarz ze wszystkich pyłków, resztek makijażu oraz nadmiaru sebum, który wytworzy się w trakcie dnia.

Bardzo ważne jest także robienie maseczek oraz peelingu. Są różne rodzaje owych produktów i w zależności od firmy na każdym tego typu kosmetyku jest dokładnie napisane ile razy powinno się go używać. Taki dobry krem na pryszcze ma dokładnie wyszczególnione składniki na ulotce. Stosowanie częściej lub rzadziej może przynieść odwrotne rezultaty dlatego warto go stosować dokładnie według zaleceń.

Pomimo tego, że cera skłonna do trądziku jest zazwyczaj tłusta, wcale nie oznacza to, że jest odpowiednio nawilżona gdyż zazwyczaj właśnie nie jest. Jednak nie watro na twarz nakładać byle jakiego kremu, tylko takie, który dostosowany jest do danej cery.

Taka pielęgnacja na pewno da świetne rezultaty. Cera będzie gładsza i ładniejsza. Nie będzie się także tak mocno świecić. Wyżej wymienione sposoby na pozbycie się trądziku bywają bardzo skuteczne, jednak najważniejsza w nich jest systematyczność.

Można również odwiedzić dermatologa. Pomoże on w doborze odpowiednich kosmetyków. W skrajnych przypadkach może także przepisać leki z antybiotykami lub hormonoterapię dzięki którym wyniki terapii będą jeszcze lepsze.

Oczywiście każdy nawet najgorszy trądzik minie z czasem. Nie wolno tylko samemu wyciskać wyprysków gdyż może się to skończyć bliznami, które pozostaną już na cale życie lub też podrażnieniami, które zaostrzą zmiany trądzikowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *