Depilacja wąsika laserem – jak wygląda ten zabieg?

Depilowanie wąsika za pomocą lasera jest wygodne i skuteczne. Wymaga jednak kilku sesji, których systematyczność sprawi, że włosy zostaną usunięte w 90 procentach.

Depilacja wąsika laserem – jak to wygląda?

W celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa, należy korzystać z usług salonów, które zapewniają opiekę medyczną. Na początku przeprowadza się wywiad lekarski, który pozwoli ustalić, czy nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do zabiegu. Należy poinformować lekarza o zabiegach kosmetycznych i chorobach przebytych w ostatnim półroczu. Lekarz potrzebuje poznać poziom melaniny, co pozwoli dobrać odpowiednią moc lasera. Do tego przeprowadza test skórny. Dopiero po upływie dwóch dób bez widocznych objawów można mieć pewność, że zabieg nie zagraża podrażnieniem skóry. Teraz lekarz udziela informacji na temat przebiegu depilacji, ewentualnych powikłań i porad pielęgnacyjnych.

Przygotowania przed zabiegiem

Na kilka tygodni przed depilacją należy zrezygnować z opalania skóry na solarium i stosowania samoopalaczy. Warto wstrzymać się od podrażniania skóry peelingami. Jeśli nasza cera jest sucha i wrażliwa, to dobrze jest zapewnić jej maksymalne nawilżenie już na kilka dni przed zabiegiem. Na dobę przed zabiegiem trzeba pozbyć się włosów z górnej wargi. Najlepiej zastosować ku temu maszynkę – włosów nie powinno być, ponieważ w trakcie zabiegu zostałyby one spalone przez laser, co grozi poważnym poparzeniem skóry. Do tego sama depilacja byłaby mniej efektywna. Do specjalisty przychodzimy ze skórą dokładnie oczyszczoną, bez uprzedniej aplikacji kremów nawilżających.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *