Jak zredukować cellulit?

Cellulitem nazywamy zaburzenia mające związek z przepływem krwi oraz limfy, jak również odkładanie się produktów odpadowych związanych z przemianą materii. Wyróżniamy dwa rodzaje cellulitu. Pierwszy to cellulit wodny, natomiast drugi – cellulit lipidowy. Ten drugi występuje w głęboko ułożonych warstwach skóry. Narażone na cellulit są zarówno kobiety szczupłe, jak i grubsze. Wszystko zależy odpowiedniego nawadniania naszego organizmu.

Pierwsze oznaki cellulitu pojawiają się po zewnętrznej stronie ud. Nie powinniśmy bagatelizować tego zjawiska, gdyż nieleczony cellulit będzie się rozrastał, powodują większe nieprawidłowości na skórze – więcej o tym tutaj. Do podstawowych przyczyn powstawania cellulitu można zaliczyć przede wszystkim: zaburzenia hormonalne, niewłaściwą dietę, brak aktywności fizycznej, jak również wszelkie szkodliwe dla organizmu substancje, tj. używki.

Redukcja cellulitu może odbywać się na wiele sposobów. Niektóre osoby preferują stosowanie odpowiednich balsamów oraz kremów na pozbycie się cellulitu. Aczkolwiek w większości przypadków nie spisują się one dobrze. W takim przypadku leczenie cellulitu może okazać się bardzo czasochłonne. W związku z tym, najbardziej odpowiednią metoda pozbycia się tej niechcianej tkanki tłuszczowej, będzie laserowe usuwanie cellulitu.

Jak pozbyć się cellulitu

Na rynku możemy znaleźć szereg zabiegów kosmetologicznych, które ułatwią naszej skórze powrót do normalności. Najbardziej popularnym z tych zabiegów jest laserowa redukcja cellulitu. Bowiem laserowe leczenie cellulitu jest w pełni bezpieczne dla naszej skóry, nie powodujące żadnych reakcji alergicznych. Jedynie krótki czas po zabiegu, w miejscu jego wykonywania, mogą pojawić się pojedyncze zaczerwienienia, które po chwili znikają. Należy jednakże pamiętać o zastosowaniu po zabiegu specjalnego kremu, który ułatwia regenerację skóry. Sam zabieg polega na skierowaniu wiązki lasera w tkankę tłuszczową, rozbijając ją. W taki właśnie sposób skóra ponownie nabiera wigoru oraz staje się elastyczna i gładka. Zabieg trwa około trzydziestu minut.

5 komentarzy do “Jak zredukować cellulit?

 • 14 kwietnia, 2017 o 7:10 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Hejo, chciałabym w końcu zrobić coś ze swoim ciałem – a dokładniej pozbyć się tego okropnego cellulitu. Marzę o gładkiej skórze. Możecie mi polecić jakieś zabiegi na cellulit – takie które przynoszą efekty.

  Odpowiedz
  • 24 kwietnia, 2017 o 12:58 pm
   Bezpośredni odnośnik

   Ja korzystam z usług kliniki medycyny estetycznej Clinica Cosmetologica gdzie obecnie wykonuje zabiegi Icoone – wykorzystują one specjalne rolki, które działają na skórę podciśnieniem – można powiedzieć, że jest to taki dość intensywny masaż. Skóra po takich zabiegach jest znacznie jędrniejsza i milsza w dotyku. Cellulitu nie pozbędziesz się od razu. Aby zobaczyć jakieś efekty trzeba wykonać z minimum 6 zabiegów 🙂

   Odpowiedz
 • 2 maja, 2017 o 7:05 pm
  Bezpośredni odnośnik

  W moim przypadku świetnie sprawdzają się wszelkie peelingi ujędrniające. Moim ulubionym jest ten kawowy ^^ Efekty są słabe xd ale uwielbiam zapach kawy hi hi.

  Odpowiedz
 • 25 maja, 2017 o 7:12 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Mi się wydaje, że najskuteczniejsza jest karboksyterapia, ponieważ jak się coś wstrzykuje pod skórę to wtedy już nie ma beta i musi zadziałać, prawda ????

  Odpowiedz
 • 4 czerwca, 2017 o 3:14 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Na cellulit najlepsza mezoterapia oczywiście ta igłowa wykonana w profesjonalnym gabinecie a nie u koleżanki jadzi pod bolkiem ..

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *