Zabiegi odchudzające uda – spa i medycyna chińska

Natura i naturalne leczenie to skarbnica wiedzy na temat utrzymania zdrowo wyglądającego, szczupłego ciała, w tym również ud. Można do woli przebierać w poszukiwaniu środków pomagających modelować sylwetkę. Oto przegląd skutecznych metod w kategorii zabiegi odchudzające na uda z wykorzystaniem natury i wiedzy sprzed wieków.

Peeling z torfem

Masaż i peeling to najbardziej znane metody powodujące poprawienie wyglądu ud. Jedną z prekursorek peelingu z torfem na odchudzenie ud jest dr Irena Eris. Peeling połączony jest z masażem. Następnie na skórę ud aplikowany jest specjalny kosmetyk zawierający torf oraz inne substancje modelujące. Torf ma działanie silnie rozgrzewające. Masaż i peeling sprawia, że wnika on głęboko w ciało poprzez otwarte pory. Wytworzona temperatura pozwala pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz cellulitu z ud. Zabiegi wyszczuplające na uda rzadko są tak przyjemne. Poza tym peeling z torfem trwa około półtorej godziny, aż za nadto czasu by się porządnie zrelaksować.

Zobacz też: Zabiegi odchudzające w Gdańsku: http://wymodelujsylwetke.pl

Bańki chińskie

Medycyna chińska od tysięcy lat pomaga w leczeniu wielu schorzeń. Bańki chińskie to rodzaj znanych wszystkim baniek, które stawiała na plecach babcia w celu wypędzenia choroby wirusowej lub bakteryjnej. Warto dodać, że są to metody bardzo skuteczne. Zabiegi na uda z wykorzystaniem baniek chińskich są bardzo skuteczne. Wykorzystują ciśnienie w celu ujędrnienia skóry poprzez pobudzenie krążenia. Zabieg pozwala również na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej i poprawienia kolorytu skóry. Redukuje cellulit. To prawdopodobnie właśnie bańki chińskie były inspiracją do bardzo popularnego zabiegu wykonywanego przez specjalną maszynę zwanego endermologią. Zasada działania obu metod jest praktycznie taka sama, z tym, że stawianie baniek wymaga więcej czasu i wprawy, lecz jednocześnie trwa krócej. Jest jednak metodą naturalną i z tego względu decyduje się na nią większa liczba kobiet.

Więcej o endermologii: http://medicomag.pl/uroda/zabiegi-odchudzajace-ktorych-warto-skorzystac/

Moc miodu

Miód znany jest od tysięcy lat jako remedium na wiele chorób. Również pochodne miodu leczą dolegliwości. Niewielu ludzi jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo skuteczny jest miód w przypadku zabiegów na ciało. Jest on idealnym środkiem nadającym się do modelowania ud. W gabinetach odnowy biologicznej oraz w salonach spa wykonywane są masaże na bazie miodu. Wpływa on przede wszystkim na wygląd skóry ud, dlatego może być zastosowany jako uzupełnienie innych zabiegów kosmetycznych. Miód doskonale otwiera pory skóry, wpływa na usunięcie toksyn z głębszych warstw skóry. Na powierzchni skóry miód wykazuje zdolności antybakteryjne. Masaż z miodu pozwala na usprawnione działanie układu limfatycznego oraz immunologicznego, wpływając na całe ciało, przyśpieszając spalanie tłuszczu. Masaż z użyciem miodu jest polecany dla osób, które prowadzą głównie siedzący tryb życia. To sposób na relaks, odpoczynek, poprawę wyglądu skóry ud, odżywienie jej i przywrócenie odpowiedniej gładkości. Uda są zdecydowanie mniej zwiotczałe. Sekretem udanej terapii jest regularne stosowanie masaży z miodem.

Zobacz również jak wygląda zabieg endermologii w Clinica Cosmetologica Gdańsk

2 komentarze do “Zabiegi odchudzające uda – spa i medycyna chińska

 • 30 sierpnia, 2016 o 8:19 am
  Bezpośredni odnośnik

  Wbrew pozorom miód jest całkiem niezły na odchudzanie. Dzięki niemu można też pozbyć się cellulitu. Dziwne, prawda? Bo przecież to cukier 🙂 Ale tak samo ostatnio udowodnili, że wcale nie tyje się od każdego tłuszczu. Cały czas się w sumie tego uczymy, a zabiegi modelujące sylwetkę są tego najlepszym przykładem.

  Odpowiedz
 • 31 sierpnia, 2016 o 10:07 am
  Bezpośredni odnośnik

  Te bańki chińskie coraz większą furorę robią. Tu czytam, że stosuje się je na redukcję cellulitu, a gdzieś wcześniej pisali, że działają też na bóle mięśniowe pleców i inne dolegliwości okołokręgosłupowe. Dzięki temu można pobudzić naturalne systemy obronne organizmu, a to najlepiej sprawia, że się można po prostu szybko wyleczyć.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *