Jak pozbyć się skórki pomarańczowej? Kremy na cellulit?

Skórka pomarańczowa to defekt estetyczny, który spotyka wiele kobiet, czym ona tak naprawdę jest? Inna nazwa, pod jaką znana jest skórka pomarańczowa, to cellulit.

Cellulit to nie cellulitis
W nazewnictwie skórki pomarańczowej często pojawia się błąd, gdyż nazwa cellulit jest używana zamiennie z cellulitis. Tak naprawdę są to dwie zupełnie inne rzeczy.

– Cellulit, czyli skórka pomarańczowa, nie zagraża zdrowiu ani życiu, jest to tylko problem estetyczny. Cellulit bierze się z tego, że tkanka tłuszczowa zostaje nieprawidłowo rozmieszczona, dodatkowo pojawiają się obrzękowo-włókniste zmiany podskórne. W efekcie skóra wygląda na pomarszczoną, pełną dziurek (stąd potoczna nazwa). Cellulit występuje najczęściej na pośladkach i udach, może pojawiać się jednak na całych nogach, brzuchu czy ramionach.

– Cellulitis jest łacińską nazwą zapalenia tkanki łącznej. Ten stan jest niebezpieczny dla zdrowia, a zapalenie powodowane jest przez bakterie. Jest to choroba, która leczona jest antybiotykami podawanymi doustnie, a także dożylnie.

Jak widać skórka pomarańczowa, nie jest niczym niebezpiecznym, ale warto walczyć o to, aby zniknęła z ciała.

Sposoby na pozbycie się skórki pomarańczowej
Walcząc z cellulitem, można wybierać zabiegi profesjonalne, jak i domowe sposoby. Warto je poznać i znaleźć odpowiedź na pytanie, jak się pozbyć cellulitu.

1. Szczotkowanie na sucho
Szczotkowanie ciała na sucho to metoda, która pomaga poprawić mikrokrążenie, rozbić podskórny tłuszcz i sprawić, że skóra będzie elastyczna. Do szczotkowania używane są szczotki z naturalnym włosiem. Do pośladków i ud można stosować szczotki, które dodatkowo mają drewniane, masujące wypustki.

Serum na cellulit - krem na cellulit Vialise2. Krem na cellulit
W drogeriach można zakupić wiele produktów, które działają na skórkę pomarańczową. Przykładem takiego produktu jest krem antycellulitowy Vialise, które poprawia mikrokrążenie, wygładza skórę i działa w krótkim czasie. Ten krem ma bardzo naturalny skład, więc jest doskonały dla delikatnej skóry ciała, nie powoduje żadnych skutków ubocznych i dzięki wysokiemu skoncentrowaniu składników aktywnych jest bardzo skuteczny.

3. Zabieg laserowy
Zabieg Cellulaze jest dosyć nowym zabiegiem laserowym, który pomaga leczyć cellulit. Zabieg przeprowadzany jest jednorazowo, wykonuje się go pod miejscową narkozą i trwa do 1,5 godziny. Zmniejszenie lub trwałe usunięcie cellulitu nie jest natychmiastowe, a stan skóry poprawia się w ciągu najbliższych miesięcy po zabiegu. Po zabiegu cellulit nie wróci w ciągu 12 miesięcy, ale może powrócić później, więc po kilku latach jego powtórzenie może okazać się koniecznie.

4. Mezoterapia na cellulit
Mezoterapia stosowana może być także do zwalczenia cellulitu. Zabieg powinien być regularnie powtarzany, w jednej serii wykonuje się do 8 zabiegów, chociaż poprawa jest zazwyczaj widoczna już po pierwszym zabiegu. Mezoterapia polega na wprowadzeniu pod skórę substancji spalającej tłuszcz i poprawiającej mikrokrążenie.

Jaki sposób na zwalczanie skórki pomarańczowej najlepiej wybrać? Wszystko zależy od tego, jaki jest stopień zaawansowania cellulitu i jakimi środkami dysponujemy. Najlepiej zacząć od szczotkowania i kremu, a na profesjonalne zabiegi decydować się tylko wtedy, kiedy nic innego nie przynosi skutku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *