Test na chlamydię – Który test na chlamydię jest najskuteczniejszy?

Chlamydia trachomatis jest bakterią rozprzestrzeniającą się droga płciową. Początki choroby przebiegają zazwyczaj bezobjawowo, więc jesteśmy często nieświadomi zagrożenia. Konsekwencją postępującej choroby może być niepłodność czy poronienie. Na szczęście jest dostępny test na chlamydię, który uchroni nas od dalszego i niekontrolowanego rozwoju tejże choroby.

Test na chlamydię z krwi

Wykrycie bakterii chlamydia trachomatis nie jest proste, a testy laboratoryjne również nie grzeszą niskimi cenami. Dobrą wiadomością jest jednak to, że w ramach NFZ można przeprowadzić testy z krwi. Chodzi tutaj o badanie poziomu immunoglobulin IgM i IgG oraz badanie na obecność chlamydii w wymazie szyjki macicy, sromu lub ujścia cewki moczowej. Do wykonania badania komórkowego stosuje się kilka metod, a jedną z nich jest badanie z hodowli komórkowej. Skuteczność takiego badania wynosi do 80 procent, a więc nie ma pewności, czy wykryje obecność bakterii, pomimo ich rzeczywistej obecności. Testy na chlamydię polegające na oglądaniu utrwalonego na szkiełku preparatu pod mikroskopem czy w spektrofotometrze również nie dają 100 procentowej gwarancji wykrycia. Inną możliwością jest przeprowadzenie badań enzymatycznych w gabinecie ginekologicznym, jednak ich czułość pozostawia wiele do życzenia, a wynik jest mało miarodajny. Jak zatem skutecznie zdiagnozować u siebie zakażenie tego typu bakterią?

Jeśli chcesz wykonać domowy test PCR na chlamydię, całkowicie prywatnie – skorzystaj z laboratorium e-wenerolog.pl. W cenie przesyłki, otrzymuje kuriera który przywiezie do Ciebie gotowy zestaw do pobrania próbki do badania, następnie po pobraniu próbki, dzwonisz do kuriera, odbiera próbkę i dostarcza do laboratorium w Gdańsku, które następnie przekazuje Tobie wynik. Wszystko dyskretnie i w pełni prywatnie, w przyzwoitych cenach. Polecamy. kliknij tutaj by przeczytać więcej.

Najbardziej wiarygodny test na chlamydię

Najskuteczniejszym testem pozwalającym na wykrycie obecności chlamydioz jest badanie molekularne, czyli badanie DNA, nazywane również badaniem PCR lub badaniem genetycznym. Jest to najbardziej rekomendowany przez lekarzy test na chlamydię, który jest najbardziej wiarygodny ze wszystkich obecnie dostępnych na rynku testów.

Jeśli zaobserwujemy u siebie objawy chlamydioz, to warto niezwłocznie poinformować o tym swojego lekarza, który wskaże dalsze kroki. Aby wykonać test, należy kupić zestaw do pobrania w aptece lub za pośrednictwem strony internetowej. Z takim zestawem idziemy do ginekologa czy urologa, który pobierze próbkę materiału do badania. Taka próbka trafia d laboratorium, gdzie w ciągu 10 dni zostanie przebadana. Jeśli chodzi o koszt takiego zestawu, to cena wynosi 107 złotych. Dodatkową zaletą takiego zestawu jest to, że można jedną pobraną próbkę zbadać na obecność HPV, HSV oraz Mycoplasma genitalis. HPV jest wirusem brodawczaka ludzkiego, HSV to wirus opryszczki, a Mycoplasma genitalis to drobnoustroje, które wywołują zakażenia narządów rodnych i dróg moczowych.

Dlaczego warto zrobić test na chlamydię?

Objawy zakażenia chlamydią mogą zostać przez nas zbagatelizowane, ponieważ są podobne do tych występujących przy innych dolegliwościach zdrowotnych. Dlatego tak ważne jest wykluczenie zarażenia chlamydią, ponieważ nieleczona prowadzi do groźnych powikłań. Test na chlamydię opiera się na prostej procedurze pobrania materiału do badań i mamy możliwość równoczesnej identyfikacji kilku patogenów podczas jednego badania. Ponadto otrzymujemy niebudzący wątpliwości wynik, gwarancję wysokiej czułości, bezpieczeństwa i poufności danych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *