Obrzezanie: zabieg i czas po nim

Obrzezanie nie jest wykonywane tylko ze względów religijnych, czy kulturowych. Wręcz przeciwnie! Męska anatomia lubi płatać wiele figli, których rozwiązanie jest bardzo proste, gdy zainteresujemy się obrzezaniem.

Zabieg obrzezania

Poradnia Urologiczna Gdańsk LifemedicaZabieg obrzezania wykonywany jest przez urologa. Polega on na wycięciu okrężnym skóry pokrywającej żołądź prącia. W zależności od rodzaju obrzezania tej skóry wycina się więcej, albo mniej. Istnieją cztery techniki obrzezania, które właśnie różnią się rozmieszczeniem blizn oraz stopniem wycięcia skóry, w zależności od tego jaki efekt chcemy osiągnąć.

Zabieg obrzezania wykonywany jest pod znieczuleniem miejscowym, przewodowym, albo ogólnym. Zazwyczaj trwa on od 45 minut do 75 w zależności od tego, który typ obrzezania wybierzemy- czy ten zostawiający więcej skory, czy inny.

Po zabiegu

Po zabiegu wykonywane jest badanie, które zostanie powtórzone za tydzień, a potem po miesiącu od zabiegu. Na tym ostatnim spotkaniu lekarz określi rezultaty zabiegu i jego walor estetyczny.

Po zabiegu pacjent dostaje tabletki przeciwbólowe. Ból w miejscu, w którym był wykonywany zabieg może utrzymywać się mniej więcej do tygodnia. Przez ten czas warto wspomagać się tabletkami przeciwbólowymi, nie przeciążać się i nosić luźniejszą bieliznę, tak by dodatkowe ocieranie o materiał nie sprawiało nam niepotrzebnego bólu.

Po obrzezaniu możemy wrócić do pracy bardzo szybko. W przypadku pracy biurowej wystarczą 2-3 dni na naszą regenerację. Inaczej ma się sytuacja z pracą fizyczną- w tym wypadku należy poczekać minimum tydzień, choć warto zastanowić się czy tego okresu trochę nie wydłużyć. Nie da się ukryć, że wszystko zależy od specyfiki podejmowanej przez nas pracy i tego na ile jest ona obciążająca dla naszego organizmu.

Sport

Do uprawiania sportu i aktywności fizycznej możemy wrócić mniej więcej po miesiącu od zabiegu. Jest to bezpieczny czas, bo wszystko już się zagoi i nie będzie dla nas uciążliwe ani bolesne. Dla własnego dobra odczekajmy ten czas. Nie warto zaczynać ćwiczyć chwilę po zabiegu – po co, by sprawić sobie ból?

Zobacz również: http://niedokrwistosc.net.pl/encyklopedia-zdrowia/operacyjne-leczenie-stulejki-konieczne/

Co daje zabieg obrzezania?

Zabieg obrzezania ułatwia codzienną higienę każdego mężczyzny. Nie brzmi to spektakularnie, ale dzięki utrzymywaniu higieny i łatwości tego zabiegu możemy pożegnać się z infekcjami, czy zapaleniami. To już nam nie grozi, tak samo jak wszystkie dolegliwości, które biorą się z nieutrzymywania odpowiedniej higieny. Prócz tego do obrzezania istnieje wiele wskazań medycznych takich jak problemy ze stulejką, załupek, krótkie wędzidełko, za długi napletek i wiele innych. Te problemy zostają szybko i skutecznie rozwiązane za pomogą zabiegu obrzezania. Co ciekawe- obrzezanie pomaga na stałe uporać się z tymi dolegliwościami.

Czy obrzezanie wpływa na życie seksualne?

Tutaj zdania są podzielone. Niektórzy uważają, że wpływa pozytywnie na życie seksualne, a inni nie widzą szczególnej różnicy przed zabiegiem, czy po zabiegu. Jedno można potwierdzić- nigdy nie jest to zmiana na gorsze, tylko zawsze na lepsze. Warto zainteresować się zabiegiem obrzezania.

2 komentarze do “Obrzezanie: zabieg i czas po nim

 • 22 czerwca, 2016 o 3:16 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Po obrzezaniu wystarczy kilka dni i można dojść do siebie bez żadnego problemu. Po dwóch tygodniach można już z powodzeniem współżyć. I to z jakim powodzeniem, bo przecież właśnie po to obrzezanie się robi, że dodać sobie trochę supermocy. Na razie nie próbowałem, bo jestem 8 dni po, ale jak ruszę z kopyta to na pewno podzielę się wrażeniami. Nie, filmów nie będzie 😉

  Odpowiedz
 • 23 czerwca, 2016 o 2:18 pm
  Bezpośredni odnośnik

  U mnie po obrzezaniu ból nie ustawał przez 10 dni. Dopiero po dwóch tygodniach mogłem powiedzieć, że czuję się normalnie, choć strach jeszcze pozostał. No i blizna. Zawsze będzie, więc lepiej się dobrze zastanowić gdzie powinna się znajdować, żeby samemu się nie nakręcać, bo nie każdemu musi się to podobać.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *