Jak wzmocnić włosy? Jakie są przyczyny ich wypadania?

Piękne, zdrowo wyglądające włosy to na na pewno jedno z marzeń każdej kobiety, ale i nieodzowny jej atrybut. Czasem jednak mimo starań ciężko jest uzyskać zadowalający nas efekt. Włosy są rzeczą, na które wiele osób zwraca uwagę, więc nie wydaje się być niczym zaskakującym gdy po wyjściu od fryzjera, który wykonał nam fryzurę według nas nieatrakcyjną, popadamy w kompleksy i spada nam samoocena. Wypadanie włosów jest problemem dość powszechnym, ale czy wiemy jak sobie z nim radzić?

Wypadające włosy

Prawdopodobnie każdy z nas napotkał na swojej drodze wypadające włosy. Proces ten jest naturalny, związany z żywotnością włosa. W ciągu doby powinniśmy tracić pewną ilość włosów, jednakże gdy mówimy o liczbie powyżej 150-200, możemy zaliczyć to do łysienia. Oznaki świadczące o osłabieniu naszego włosia to m.in ich szybkie przetłuszczanie się- czy wręcz przeciwnie przesuszenie. Włosy wtedy stają się cienkie, łamliwe, trudność sprawia nam ich układanie czy codziennie funkcjonowanie z nimi. Czasem jest to nic groźnego, gdyż wystarczą zabiegi czy dobra suplementacja, dieta, jednakże może być to również oznaka choroby.

Przyczyny wypadania włosów czyli jak zatrzymać wypadanie włosów

mocne włosy

Przyczyn wypadania włosów jest wiele. Do jednej z nich możemy zaliczyć braki w pielęgnacji lub nieodpowiednie ich traktowanie, np. suszenie, prostowanie, zbyt częste mycie, narażanie na złe warunki otoczenia, częste farbowanie. Włosy uszkadzają się też mechanicznie np. przy stosowaniu zbyt ciasnych upięć, spinek, które wplątują nam włosy i po prostu je wyrywają. Jedną z innych przyczyn na pewno jest używanie złej jakości kosmetyków, lub też tych, które nie są do naszej skóry przystosowane.

Z drugiej strony, zdarza się iż mimo odpowiedniej, codziennej pielęgnacji włosów, wciąż wydają się być one słabe, w złej kondycji. Należy wtedy zwrócić uwagę na nasz styl życia, gdyż prawdopodobnie jest to wina ubogiej w minerały diety, stresującego trybu życia, ciągłego zabiegania lub też zwyczajnie choroby skóry głowy. Inne przyczyny wypadania włosów to: pogoda np. przebywanie dużo na słońcu co powoduje przesuszenie cebulek naszego włosa, zanieczyszczone środowisko oddziałujące na nasze włosy np. smog, niedobory w naszej diecie (braki żelaza, składników mineralnych) czy też nałogi.

Wzmocnienie włosów

Aby lepiej wyglądać i czuć się zdrowiej oraz atrakcyjniej niezbędna jest wiedza jak wzmocnić włosy. Zazwyczaj naturalne metody nie sprawdzają się przy osobach objętych dużym problemem łysienia, wypadania włosów. Dlatego w tym wypadku najsłuszniejsze będą zabiegi wykonywane przez lekarza. W klinice zajmującej się tymi dolegliwościami znajdziemy szereg możliwych wariantów, z których możemy skorzystać w zależności od schorzenia.

Przeczytaj więcej o problemie wypadających włosów na http://drkonczalska.pl/arts/problem-wypadajacych-wlosow/

Regeneracja włosów

Nie zawsze regeneracja włosów jest niemożliwa. Istnieje wiele sposobów, tych specjalistycznych, które pomogą nam wzmocnić włosy, zwalczyć ich wypadanie, poprawić ich zewnętrzny wygląd czy też je zregenerować. Przed zabiegiem warto sięgnąć po badanie Tichogramem, polegające na badaniu stanu włosa i jej oceny.

Podczas badania pobierany jest materiał biologiczny od pacjenta (50-100) włosów z cebulkami. Następnie badany on jest pod mikroskopem. Procedura ta wyjaśnia dlaczego nastąpiło wypadanie włosów. Wyklucza się wtedy inne przyczyny i pozwala to na rozpoczęcie leczenia i pomoc pacjentom. – twierdzi jeden z lekarzy pracujący w klinice, w której wykonywane są zabiegi.

Możemy też użyć Trichoskopii, która to opiera się na ocenie stanu skóry głowy oraz ocenę włosów. Obejrzenie skóry następuje przy zastosowaniu dermatoskopu, w powiększeniu. Przy tym wykonywana jest seria zdjęć.

Jak wzmocnić włosy? Kilka przykładów zabiegów

 • Mezoterapia Igłowa Skóry Głowy: zabieg polegający na wstrzykiwaniu w głębokie warstwy skóry preparatu, który mana celu wznowienie wzrostu włosa, pobudzenie cebulek włosowych do pracy i szybszy wzrost. Jest doskonały dla osób zmagających się z łysieniem oraz nadmierną utratą włosów.
 • Dermapen/Mezopen: zabieg, który wykorzystuje specjalistyczne urządzenie, składające się z małych igiełek. Za pomocą tych igiełek do ciała aplikowane są odżywcze koktajle oraz osocze bogatopłytkowe. Podobnie jak powyższy zabieg, wskazania to łysienie i wypadanie włosów.
 • Dermojet: mezoterapia bezigłowa, jest zabiegiem bezinwazyjnym, podaje się pod skórę jak w przypadku mikroigłowej, koktaile odżywcze i osocze. Leczy wypadanie włosów, jest skuteczna i w pełni bezpieczna.
 • Karboksyterapia na wzmocnienie włosów: podskórnie i śródskórnie podawany jest dwutlenek węgla, dzięki czemu rozszerzają się naczynka, pobudza to też regenerację komórek. Włosy zaprzestają wypadać, pojawia się wiele nowych.

4 komentarze do “Jak wzmocnić włosy? Jakie są przyczyny ich wypadania?

 • 16 lipca, 2019 o 12:41 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Chyba musiałabym sobie zafundować regenerację włosów jakimś zabiegiem… Kondycja ich jest fatalna i już nie wiem jak wzmocnić włosy.

  Odpowiedz
 • 18 lipca, 2019 o 7:12 am
  Bezpośredni odnośnik

  Fajnie, że teraz są takie zabiegi na wzmocnienie włosów. Kiedyś to tylko można było olejować włosy albo jakieś odżywki. Świetnie, że rozwinęła się tak technologia.

  Odpowiedz
 • 19 lipca, 2019 o 2:34 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Sama miałam problem z wypadającymi włosami, ale mezoterapia igłowa skóry głowy bardzo mi pomogła przy tej bolączce 😉

  Odpowiedz
 • 20 lipca, 2019 o 6:55 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Zastanawiałam się jak wzmocnić włosy domowymi sposobami i znalazłam ten artykuł… Na razie spróbuje w swojej toalecie, ale może skorzystam z wizyty w gabinecie jak nic się nie uda (trzymajcie kciuki!)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *