Depilacja laserowa przy użyciu lasera VECTUS w Gdyni

Depilacja laserowa – czym jest i jak działa?

depilacja plecówLaserowe usuwanie owłosienia staje się ostatnio coraz bardziej popularne. Polega na zjawisku fototermolizy. Brzmi skomplikowanie, ale jest to po prostu proces, w którym specjalny laser wytwarza wiązkę światła. Ta z kolei przenika do warstw skóry, w których zamocowane są mieszki włosowe. Wiązka pochłaniana jest przez melaninę – barwnik znajdujący się w mieszkach włosów. Natomiast ciepło, które jest wytwarzane przez urządzenie powoduje wypadanie włosków, ponieważ niszczy ich cebulki. Ważnym faktem jest to, że niektóre mieszki zawierają mniej melaniny, są jakby uśpione, dlatego jeden zabieg nie pozwoli do końca ich pobudzić. Długotrwałe efekty będą więc widoczne po kilku wizytach w salonie. Przy kolejnych sesjach usuwane są już nawet te cebulki, które jeszcze schowane są pod skórą. Stwierdzono, że depilacja laserowa jest skuteczna w niemalże 95%, a włoski, które odrastają są bardzo cienkie i dużo jaśniejsze, niż te sprzed sesji. 

Istotną informacją jest to, iż działanie lasera jest stuprocentowo bezpieczne dla skóry, ponieważ nie wnika w nią bardzo głęboko. Działanie jest więc tylko powierzchniowe. Ponadto większość laserów ma specjalną chłodzącą powłokę, która daje podczas zabiegu nieco ulgi depilowanym miejscom.

Co depilować?

Odpowiedź na to pytanie brzmi – wszystko. Tak, jeśli chodzi o depilację laserową, to obejmuje ona dosłownie każdy obszar ciała, jaki tylko klientka lub klient sobie zażyczy. Najpopularniejsze partie to: nogi, bikini, wąsik, pachy oraz ręce.

DepilacjaVectus – Depilacja Laserowa Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 65 99
https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia

Czy warto?

Wiele osób czuje obawy przed bólem, pieczeniem, zaczerwienieniem skóry oraz skutkami ubocznymi, które podobno towarzyszą depilowaniu i okresowi tuż po nim. Na pewno należy się więc zastanowić, jakie właściwie są plusy korzystania z depilacji laserowej i obalić mity jej dotyczące. Zacznijmy więc od zalet:

 • długotrwały, zadowalający oraz stały efekt,
 • dostępny na wszystkie partie ciała,
 • coraz słabsze i wolniejsze odrastanie włosków,
 • zabieg dobry dla skóry wrażliwej (ponieważ nie powoduje podrażnień, w przeciwieństwie do np. golenia maszynką, które daje zaledwie jedno lub dwudniowy efekt),
 • mogą korzystać z niego zarówno mężczyźni, jak i oczywiście kobiety.

Jeśli chodzi o mity, to krąży ich o tym sposobie depilacji mnóstwo. Flagowym jest ten, iż promieniowanie lasera jest niebezpieczne. Natomiast, tak jak zostało wcześniej wspomniane, oczywiście tak nie jest. Światło reaguje tylko z melaniną, więc inne partie skóry kompletnie na nie nie reagują. Kolejnym mitem jest to, że zabieg jest niesamowicie bolesny. Fakt, nie jest to zbyt przyjemne uczucie, jednak bez problemu da się je wytrzymać. Wszystko zależy od indywidualnego odczucia bólu danej osoby, więc nie należy się tego obawiać. Czasami również zdarza się tak, iż panie udają się do salonu z przekonaniem, że wystarczy jedna sesja i włoski nigdy już nie odrosną. Niestety, nie jest to tak proste i potrzebne jest kilka wizyt, by później móc cieszyć się idealnie gładką skórą przez długi czas. Niejednokrotnie również klientki obawiają się, że spędzą na fotelu długie godziny. To również nie jest prawdą. Czas trwania zabiegu waha się od 20 do 90 minut, w zależności od tego, które partie ciała mają zostać wydepilowane.

Dla kogo ten zabieg?

Może z niego korzystać właściwie każdy, u którego owłosienie zaczęło się pojawiać lub pojawia się już regularnie. Natomiast istnieje kilka przeciwwskazań, o których należy pamiętać. Są to: okres ciąży oraz karmienia, świeża opalenizna, choroby skóry lub choroby nowotworowe, zażywanie środków fotouczulających. Na depilację również nie powinny się decydować osoby z widocznymi zmianami skórnymi, ponieważ wtedy może ona zaszkodzić.

Jeśli wciąż interesuje Cię zabieg usuwania nadmiernego owłosienia , sprawdź: https://zdrowie.wprost.pl/uroda/10137396/depilacja-laserowa-vectus-jakie-sa-jej-zalety-clinica-cosmetologica-gdynia.html

Przygotowanie.

Przed sesją depilacji laserowej należy zaprzestać jakiejkolwiek innej formy depilowania na okres od 4 do 8 tygodni przed zabiegiem. Jednak zaraz przed wizytą w salonie trzeba zgolić włoski maszynką. Nie powinno się także używać peelingów, ponieważ mogą one powodować mikrouszkodzenia skóry, które będą odczuwalne podczas trwania zabiegu.

Najlepsza forma usuwania owłosienia.

Depilacja laserowa to bezsprzecznie najskuteczniejsza metoda, jeśli chodzi ten zabieg. Chwali ją sobie coraz więcej kobiet. Powstało i nadal powstaje wiele salonów. Należy jednak pamiętać, by wybrać ten, który cieszy się dobrą opinią, ma sprawdzony sprzęt i profesjonalną obsługę, ponieważ bezpieczeństwo jest w tym wszystkim najważniejsze.

6 komentarzy do “Depilacja laserowa przy użyciu lasera VECTUS w Gdyni

 • 17 listopada, 2018 o 9:31 am
  Bezpośredni odnośnik

  Czytam już nie na pierwszej stronie o depilacji laserowej przy użyciu lasera Vectus i szukam dobrego gabinetu, ktoś coś?

  Odpowiedz
  • 21 listopada, 2018 o 3:26 pm
   Bezpośredni odnośnik

   to udaj sie do clinica cosmetologica w gdyni, moja mama tam byla na depilacji laserem, konkretniej depilacji pach i jest bardzo zadowolona, rozlozyla zabieg na raty

   Odpowiedz
 • 19 listopada, 2018 o 12:12 am
  Bezpośredni odnośnik

  Faktycznie laser vectus to skuteczna metoda depilacji? a takie jak ipl jak sie do tego mają?

  Odpowiedz
  • 22 listopada, 2018 o 1:56 pm
   Bezpośredni odnośnik

   no z depilacja ipl to masz tak, ze powtarzasz co 2-3 miesiace, a laserem vectus to raczej na pare lat albo nawet i na stale! to szybki sposob na depilacje i bardzo skuteczny

   Odpowiedz
 • 20 listopada, 2018 o 8:42 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Moim zdaniem jedyny szybki sposób na depilację to depilacja woskiem i ja podziekuje za jakies tam lasery i inne bajery 😛

  Odpowiedz
  • 24 listopada, 2018 o 5:03 pm
   Bezpośredni odnośnik

   Ja przez depilacje woskiem zachorowalam na zapalenie mieszkow wlosowych i musialam leczy sie przez usuwanie owlosienia laserem, wiec ja podziekuje za jakies woski i inne bajery 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *