Profesjonalne zabiegi, które pomogą na cellulit i odmłodzą Twoje ciało

Kanon kobiecej urody, który obecny jest we współczesnym świecie wymaga konieczności intensywnego dbania o ciało. Ważną kwestią w tym zakresie jest podjęcie działań, które zapewnią nam gładką, elastyczną skórę, wolną od wszelkich niedoskonałości. Jednym z takich problemów, który w dużym stopniu wpływa na element natury estetycznej, jest cellulit. Dotyka on coraz większa grupę kobiet. Jest on trudny do uśnięcia, gdyż wymaga podjęcia bardzo wielu połączonych ze sobą działań, które skutecznie będą likwidowały określony problem. W tym przypadku potrzebna jest także duża cierpliwość i wytrwałość.

Czym jest cellulit? Zjawisko to można określić jako obrzękowo – włókniejące zwyrodnienie tkanki podskórnej, albo tez guzkowo-twardniejąca nieprawidłowością tłuszczową. Jest to zatem stan, w którym na niektórych częściach ciała, takich jak podlaski, uda, brzuch pojawią się nieregularność w formie zagłębień, zgrubień, a także guzków. Obszar dotknięty cellulitem przypomina wyglądem skórkę pomarańczy. Jest on widoczny u kobiet znajdujących się w okresie wahań hormonalnych, które pojawiają się w czasie dojrzewania, menopauzy, ciąży, czy drugiej fazy cyklu menstruacyjnego. Jest też wiele innych czynników wpływających na pojawienie się cellulitu, takich jak wpływ środowiska, nieprawidłowa dieta, siedzący tryb życia, palenie papierosów, brak aktywności fizycznej, czy noszenie zbyt obcisłej odzieży. Jak usunąć problem cellulit? Jest wiele metod pomagających w zwalczaniu tego problemu. Ważna jest tutaj zmiana stylu, życia i nieprawidłowych nawyków, odpowiednia pielęgnacja ciała, zadbanie o aktywność fizyczną, e, a także profesjonalne zabiegi w gabinetach kosmetycznych. Wśród najskuteczniejszych profesjonlanych metod walki z cellulitem wymienia się laseroterapię, profesjonalne zabiegi na ciało, a także depilacja laserowa.

Zabiegi laserowe

zabieg laserowy

Podczas kuracji antycellulitowej z wykorzystaniem lasera dochodzi do wykorzystania zaawansowanych urządzeń, które są w stanie poradzić sobie z problemem cellulitu. Dzieje się tak dlatego, gdyż promienie lasera docierają do głębokich warstw skóry, działając u źródła skórki pomarańczowej. Wykorzystywana jest tutaj zasada fotoindukcji biologicznej. Wiązka przekazywanego światła działa nie tylko na skórę, ale także na naczynia limfatyczne, włosowate, a także tkankę podskórną oraz mięśnie. Promieniowanie laserowe wpływa na pobudzanie procesów odnowy komórkowej, a ponadto zapewnia stymulowanie krążenie krwi oraz limfy. Ponadto następują oczyszczenie organizmu z niepotrzebnych produktów przemiany materii. Działanie lasera to bardzo głęboki , który wbrew pozorom jest bezbolesnym oraz prostym.

Depilacja laserowa

Zabieg polegającym na laserowym usunięciu owłosienia, nie tylko zapewnia usuniecie zbędnych włosów, ale także umożliwia uzyskanie gładkiej, jędrnej i elastycznej skóry. Wpływa na jej odmłodzenie, a ponadto leczy skórę, usuwa stany zapalne w postaci nieestetycznych krostek oraz grudek. Depilacja laserowa delikatnie także poprawia wygląd skóry dotkniętej cellulitem. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli cieszyć się z wielu efektów jednocześnie. Jednym z najbardziej skutecznych laserów, dających spektakularne efekty jest laser Vectus. Jest to doskonałe urządzenie, które przyczynia się do usuwania zbędnego owłosienia, nie bacząc na barwę czy też karnację skóry. Laser wyposażony jest w inteligentnie działający czytnik określający poziom melaniny. Na tej podstawie dobiera optymalne parametry zabiegu, dopasowane do określonego pacjenta. Ponadto czytnik ten zapewnia eliminacje ryzyko ewentualnych poparzeń, a także przebarwień. Możliwość indywidualnego ustawienia umożliwi wykorzystanie wyższej energii, co sprawia że cały zabieg jest bardziej efektywny, ale także bardzo bezpieczny. Większa głowica pozwala na szybkie usunięcie niechcianego owłosienia. Zabiegi z wykorzystaniem lasera Vectus przyczynią się także zmierzają do odmłodzenia, uelastycznienia skóry, a także pozwoli na wzmocnienie skuteczności działań zmierzających do usunięcia cellulitu.

Profesjonalne zabiegi na ciało dotknięte cellulitem

Wymienione wyżej zabiegi laserowe mogą być uzupełnione profesjonalnymi zabiegami na ciało dotknięte cellulitem. Działanie takie może przynieść bardzo dobre efekty. Wśród profesjonalnych zabiegów na ciało, które wykazują aktywność antycellulitową wymienia się: drenaż limfatyczny, masaż z wykorzystaniem bańki chińskiej, mezoterapię oraz endermologię.
Drenaż limfatyczny jest to masaż, który przyczynia się do pobudzania przepływu limfy, co wpływ na przyspieszenie metabolizmu oraz likwidację z organizmu zbędnych produktów przemiany materii. Podczas tego zabiegu ciało ulega naciskaniu wzdłuż naczyń limfatycznych. Pojawia się tutaj efekt w postaci wyraźnego wyszczuplenia ciała oraz redukcji cellulitu.

Masaż bańką chińską to masaż, który wykorzystuje bańki mające kilkucentymetrowe średnice do zasysania skóry na obszarach, na których pojawił się problem cellulitu. Na skutek tego działania dochodzi do powstawania podciśnienia stymulującego krążenie krwi, a także przyspieszającego przemianę materii. Zabieg ten w konsekwencji przyczynia się do odżywienia skóry i zmniejszenia problemu cellulitu.

Mezoterapia to ostrzykiwanie skóry z wykorzystaniem specjalnego środka, który przenika wprost do głębszych warstw skóry. Jest to popularny zabieg, który w zależności od wstrzykiwanego składnika pozwala na likwidację różnych problemów. Do likwidacji cellulitu wykorzystywana jest kofeina.
Endermologia to działanie wykorzystujące specjalne urządzenie, które wytwarza podciśnienie na dużych obszarach ciała. Przyczynia się do pobudzania produkcji kolagenu, przyspieszenia krążenia, a także przemiany materii.

Podkreślić należy fakt, że wykorzystywanie lasera vectus do walki z cellulitem, a także innych profesjonalny zabiegów na ciało niewiele zdziała, jeżeli nadal będziemy kierować się nieprawidłowymi nawykami, które sprzyjają ponownemu tworzeniu się skórki pomarańczowej. W związku z tym należy tutaj dbać o prawidłową dietę, aktywność fizyczną oraz pielęgnację. Codzienne posiłki powinny obfitować w warzywa, owoce, ryby, owoce morza oraz produkty pełnoziarniste. W przypadku aktywności fizycznej najważniejszą kwestią jest to aby ruszać się systematycznie. Należy także zadbać o skuteczny krem na cellulit, obfitujący w naturalne składniki. Działania te powinny być prowadzone systematycznie i kompleksowo, łącząc różne metody.

6 komentarzy do “Profesjonalne zabiegi, które pomogą na cellulit i odmłodzą Twoje ciało

 • 18 maja, 2019 o 4:34 pm
  Bezpośredni odnośnik

  W sumie kiedyś pamiętam, że jeszcze moja mama mówila o bańkach na cellulit a się okazuje że nadal jest praktykowany. Jak powinno się go dokładnie robić? 🙂

  Odpowiedz
 • 26 maja, 2019 o 9:19 am
  Bezpośredni odnośnik

  kiedyś szukałam sposobu jak pozbyć się cellulitu i właśnie oglądałam filmik jak prawidłowo robić sobie bańki chińskie. niiiiby nic trudnego, bo ciągniesz ta bańkę po skórze zawsze w stronę serca (czyli nie w górę i w dół!), ale u mnie często pojawiaja się siniaki mimo że nakładam olejki.

  Odpowiedz
  • 5 czerwca, 2019 o 11:57 am
   Bezpośredni odnośnik

   …jak masz problem z siniakami to znaczy ze masz cod nie tak z naczynkami. moze lepiej by było kupic cos sobie na wzmocnienie naczynek tylu ruszczyk, kasztanowiec czy bylice swiete drzewko? ;/ sama szukałam czegos takiego i mam krem na cellulit z nimi od vialise. po jakims czasie nic nie wychodzi jak stawiasz banki ;p

   Odpowiedz
 • 12 czerwca, 2019 o 7:09 pm
  Bezpośredni odnośnik

  u mnie pojawił się cellulit w ciąży i teraz tak walczę powoli żeby go jakoś pozbyć, ale ciężko to niestety idzie. ćwiczę jak córka śpi (ooooj nie ma odpoczynku 🙂 ), staram się jeść zdrowo bo też jeszcze karmię, pije dużo wody, ale niestety za jakiś czas chyba jednak pójdę na cellulit zabieg jakiś zrobić 🙂 ile trzeba liczyć takich zabiegów?

  Odpowiedz
  • 22 czerwca, 2019 o 7:36 pm
   Bezpośredni odnośnik

   Jeżeli dobrze pamiętam to ja byłam na 3 zabiegach mezoterapii, więc tak całkiem standardowo. Chwila moment, kilka razy i już się dzieje bardzo fajnie jeżeli chodzi o cellulit, a raczej jego zanik ^^

   Odpowiedz
  • 30 czerwca, 2019 o 5:02 pm
   Bezpośredni odnośnik

   Z tego co pamiętam ja byłam też albo dwa albo trzy razy na tym zabiegu i bardzo przyjemnie go wspominam. Jeden zabieg u mnie trwał chyba 45 minut, więc całkiem szybko. Tak czy inaczej trzeba pamiętać, ze trzeba jeść zdrowo, ćwiczyć i się smarować jakimś balsamem. To nie jest wszystko dane na zawsze, bo jak się znów zacznie zaniedbywać to krem na cellulit nie pomoże. Także trzeb zdrowo podejść do życia.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *