Co na zmarszczki pod oczami?

Piękna i gładka skóra to marzenie niejednej kobiety, jednak wraz z wiekiem skóra zaczyna tracić swoją elastyczność, przez co zaczynają się na niej pojawiać pierwsze zmarszczki. Obszarami, które najbardziej narażone są na wystąpienie zmarszczek, są okolice ust, nosa, a także powiek. Okolice narządu wzroku są niezwykle delikatne, dlatego też należy o nie dbać w szczególny sposób, jednak co na zmarszczki pod oczami powinno się sprawdzić? Co jest najlepsze dla kobiet po 30 roku życia?

Nawilżenie skóry to podstawa

Najważniejszym elementem walki ze zmarszczkami jest odpowiednie nawilżenie skóry, nie tylko od zewnątrz, ale również od wewnątrz. Przesuszona skóra zaczyna z czasem tracić swoją elastyczność, dlatego też jak najwcześniej należy rozpocząć walkę z wolnymi rodnikami, które odpowiadają za proces starzenia się skóry. Z tego też względu każdego dnia należy wypijać przynajmniej 1,5 litra niegazowanej wody, a także wprowadzić do codziennej pielęgnacji skóry wokół oczu kosmetyki, które w swoim składzie zawierają silnie nawilżające substancje. Jednym z ciekawszych obecnie na rynku produktów jest krem przeciwzmarszczkowy Richevon, który działając na głębokie warstwy skóry, pomaga poprawić jej właściwości. Wspomniany krem zawiera w swoim składzie wyłącznie naturalne wyciągi roślinne, dzięki czemu nie wywołuje żadnych skutków ubocznych, a w zamian sprawia, iż skóra odzyskuje jędrność, jest dobrze nawilżona a zmarszczki mniej widoczne.

Ochrona przed działaniem czynników zewnętrznych

Skóra pod powiekami jest niezwykle cienka i delikatna, dlatego też podatna jest na różnego rodzaju uszkodzenia. Na wygląd skóry pod oczami bardzo niekorzystnie oddziałuje działanie promieni słonecznych, które doprowadzają do jej przesuszenia oraz szybszego powstawania zmarszczek. Z tego też względu warto nie tylko zakładać okulary przeciwsłoneczne, ale również, ale również stosować kremy z bardzo wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Najlepiej jednak całkowicie wystrzegać się słońca, a także zrezygnować z wizyt na solarium, dzięki czemu skóra pod oczami zbyt szybko nie zostanie pokryta zmarszczkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *