Kłujący ból w dole brzucha to objaw poważnej choroby!

Rak szyjki macicy to poważna i niestety coraz częściej spotykana choroba u kobiet. Jeśli odczuwasz kłujący ból w dole brzucha, któremu w dodatku towarzyszy krwawienie między miesiączkowe, upławy o nieprzyjemnym zapachu i inne podejrzane dolegliwości, warto jak najszybciej udać się do lekarza, gdyż objawy te mogą świadczyć o poważnej chorobie.

Rak szyjki macicy początkowo rozwija się bezobjawowo. Pierwsze sygnały, które mogą nas zaniepokoić, pojawiają się gdy choroba jest już rozwinięta. Nowotwór zaczyna naciekać na okoliczne struktury szyjki macicy, co wywołuje nacisk na naczynia krwionośne i limfatyczne, nerwy oraz okoliczne narządy. Wtedy też może pojawić się charakterystyczny ból w dole brzucha z lewej strony, który jest objawem niszczenia przez nowotwór zaatakowanych przez niego nerwów. Dodatkowo rozwojowi tej groźnej choroby może także towarzyszyć ból głowy i brzucha, a także bóle w okolicy lędźwiowo – krzyżowej.

Bezpośrednią przyczyną tej wyjątkowo niebezpiecznej choroby jest zakażenie wirusem HPV. Szczególnie narażone na atak tego wirusa są kobiety aktywne seksualnie, które często zmieniają partnerów. Nie u wszystkich jednak nosicielek tego wirusa rozwinie się nowotwór. Wcześnie wykryty rak szyjki macicy jest niemal całkowicie wyleczalny. Dlatego tak ważna dla naszego zdrowia jest profilaktyka, a więc regularne wykonywanie badań na obecność wirusa HPV w naszym organizmie. Jeśli obserwujemy u siebie wyżej wymienione objawy udajmy się jak najszybciej do lekarza, który zleci wykonanie odpowiednich badań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *