Jak oczyścić jelita z toksyn?

Zarówno jelito grube jak i jelito cienkie można oczyścić za pomocą odpowiedniej diety. Jakie preparaty można zastosować, by jelita działały w sposób prawidłowy? Jak oczyścić organizm z toksyn?

Jak oczyścić jelita z toksyn? Czy zioła oczyszczające organizm z apteki są dobre? Najbardziej znanym środkiem, który może wspomóc detoksykację jelit jest błonnik. Zawarty jest on w warzywach i owocach, ale niekoniecznie trzeba jeść je w całości. Obecnie możliwe jest takie wyciskanie soku, by zachować większość składników w nienaruszonym stanie. Dlatego też wiele osób stosuje dietę opartą na sokach i w ten sposób poprawiają one swoje samopoczucie. Bogate w błonnik są również produkty zbożowe. Najczęściej polecanym pokarmem bogatym w błonnik jest owies, który wspiera nie tylko zwalczanie toksyn z organizmu. Popularna owsianka doskonale oczyszcza jelita, dlatego warto jeść je codziennie. Oprócz standardowych artykułów spożywczych w celu detoksykacji warto również stosować dodatkowe suplementy. Nasiona lnu i babki płesznik oraz szałwii hiszpańskiej to znane produkty, które posiadają dużą zawartość błonnika. Stosując którykolwiek z wymienionych środków należy pamiętać o piciu dużej ilości wody. W innym przypadku stosowanie nasion bogatych w błonnik może przyczynić się do zaparć (o zaparciach i innych dolegliwościach dowiesz się więcej tutaj).

Jak oczyścić jelita z toksyn innymi sposobami? Warto pamiętać, że detoksykacyjne działanie wykazują niektóre napary ziołowe a także skuteczna terapia wodna na kamienie kałowe. Najbardziej popularnym jest oczywiście zielona herbata. Działa ona pozytywnie na stan całego organizmu. Jednocześnie nie należy jednak nadużywać jej stosowania, ponieważ może powodować anemię. Jak każda herbata wpływa bowiem na stopień przyswajania składników pokarmowych. Innymi naparami, które mogą wspomóc oczyszczanie jelit to wywar z korzenia mniszka lekarskiego oraz kruszyny. Ten ostatni należy jednak stosować ostrożnie, ma on na celu przeczyszczenie jelit, co wspomaga usuwanie tak zwanych kamieni kałowych. Z drugiej jednak strony częste zażywanie tego typu środków może rozleniwić pracę jelit i wpłynąć na trudności w procesie defekacji. Detoksykację jelit wspomaga również sok z aloesu, najlepiej jednak do tego celu stosować sok uzyskany z własnego domowego aloesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *