Depilacja bikini laserem – jaką wybrać?

Depilacja bikini nie należy do najłatwiejszych. Przede wszystkim jest to obszar zwiększonej wrażliwości na ból, a także związany z nieregularnymi kształtami. To pierwsze sprawia, że depilacja woskiem dla wielu kobiet jest zbyt bolesna, podczas gdy drugie utrudnia skuteczne ogolenie oraz zwiększa ryzyko zacięcia się. Również wrastające po goleniu włoski sprawiają, że coraz mniej kobiet decyduje się na tą metodę depilacji. Kremy także okazują się metodą o niewielkiej skuteczności z co najmniej kilku powodów: mogą łatwo uczulać, wykazują niską skuteczność wobec grubych włosów łonowych, a szpatułka nie radzi sobie z usuwaniem osłabionego owłosienia w miejsc trudno dostępnych. Dlatego najlepszą alternatywą wydaje się depilacja bikini laserem.

Zabieg depilacji bikini płytkiego można wykonać w dowolnym salonie kosmetycznym świadczącym podobne usługi. Wiąże się on z usunięciem jedynie tego owłosienia, które widoczne jest poza linią bielizny. Dla wielu kobiet jest to jedyna dopuszczalna forma depilacji stref intymnych, bowiem nie wymaga nadmiernego obnażania się przed osobą wykonującą zabieg.

Depilacja bikini

Znacznie lepiej należy przygotować się do zabiegu depilacji laserowej bikini głębokiego. To dzieli się na dwa rodzaje: depilację brazylijską oraz bikini hollywoodzkie. Pierwsze oznacza pozostawienie cienkiego paska włosów na wzgórku łonowym, podczas gdy drugie wiąże się z całkowitym usunięciem owłosienia ze sfery intymnej. Nie każdy salon oferuje ten rodzaj depilacji, dlatego warto poszukać i równocześnie upewnić się czy sprzęt, którym będzie wykonywany zabieg, jest odpowiedni do delikatnej sfery intymnej.

Zastosowanie depilacji laserowej pozwoli na uniknięcie podrażnień mechanicznych, skaleczeń, uczulenia czy dyskomfortu związanego z odrastaniem włosków. Co więcej, warto poddać się kilku zabiegom, by raz na zawsze usunąć niechciane owłosienie z tych sfer.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *