Depilacja laserowa – pozbądź się niechcianych włosków. Na zawsze!

Depilacja laserowa to skuteczny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. Za pomocą lasera można niemalże bezboleśnie pozbyć się włosków, tak, aby więcej nie sprawiały nam one problemu.

Depilacja laserowa – jak się przygotować?
lp. Co należy zrobić? Na ile przed zabiegiem?
1. Nie opalać się, nie stosować samoopalaczy. 4 tygodnie
2. Nie stosować metod wyrywania włosów (np. depilacja woskiem). 4 tygodnie
3. Nie stosować preparatów, które uczulają na światło. 4 tygodnie
4. Zadbać o nawilżenie skóry. 1 tydzień przed zabiegiem.
5. Pozbyć się włosów w okolicy zabiegowej za pomocą jednorazowej maszynki. 1 dzień/ten sam dzień

Wrastające włoski – co zrobić, aby stały się tylko niemiłym wspomnieniem?Depilacja ciała laserem Vectus

Wrastającymi włoskami martwi się każdy, kto kiedykolwiek doświadczył tego problemu. Nie dość, że wyglądają one nieestetycznie, to mogą pozostawiać nieładne blizny. Ponadto, w miejscu wrastania włoska może pojawić się bolesny stan zapalny. Laserowa depilacja może okazać się strzałem w dziesiątkę! Zapalenie mieszków włosowych, które może stać się następstwem wrastających włosków, również nie należy do przyjemnych. Depilacja laserowa rozwiązuje oba te problemy – trwałe usunięcie włosków sprawi, że niedogodności takie jak wrastające włoski lub zapalenie mieszków włosowych nie będą się pojawiać.

Laser do depilacji Vectus – nowoczesny laser pozwalający na trwałe usunięcie owłosienia. Co warto wiedzieć o pielęgnacji przed i po zabiegu?

Laserem do depilacji Vectus można trwale usunąć niechciane włoski. Depilacja laserowa odbywająca się za pomocą lasera Vectus jest niemalże bezbolesna, chociaż osoby bardziej wrażliwe na ból mogą odczuwać pewien dyskomfort. Szczególnie depilacja laserowa bikini może wywołać delikatne podrażnienia. Oprócz okolic bikini, rąk, twarzy, karku i szyi, nóg, brzucha i pleców, popularna jest również depilacja laserowa pach, pozwalająca na uniknięcie podrażnień przy pozbywania się włosków z tej wrażliwej strefy.

Laser do depilacji Vectus to nowoczesne urządzenie, które pozwala na trwałe usunięcie owłosienia. Zabieg jest szybki i komfortowy. Nie istnieje praktycznie żadne ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Proces usuwania włosków polega na tym, że wiązka światła wnika w głąb skóry, dzięki czemu komórki barwnikowe włosków zostają dezaktywowane, co uniemożliwia włosom ponowny wzrost. Depilacja laserowa jest bezpieczna, ze względu na automatyczny i niezawodny system chłodzenia – nie ma możliwości oparzenia.

Do zabiegu należy odpowiednio się przygotować, poprzez:

 • ogolenie (maszynką) włosków z obszaru, który ma zostać poddany depilacji laserowej
 • zadbanie o nawilżenie skóry
 • nie stosowanie kremów z witaminą A oraz kwasami owocowymi na cztery tygodnie przed zabiegiem
 • nie przyjmowanie leków fotoalergicznych i fototoksycznych na tydzień przed planowaną depilacją

Po zabiegu trzeba zadbać o skórę, aby uniknąć niepotrzebnych podrażnień. Powinniśmy:

 • unikać sauny i basenu
 • stosować kremy z wysokim filtrem UV i unikać opalania (do czterech tygodni)
 • używać delikatnych preparatów myjących
 • unikać perfum z alkoholem oraz dezodorantów i antyperspirantów, które mogą podrażnić skórę

Depilacja laserowa Gdynia – Usuwanie owłosienia laserem Vectus.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania. Czy taki zabieg jest dla każdego?

Depilacja laserowa – przeciwwskazania do trwałego usunięcia niechcianych włosków obejmują stosunkowo krótką listę. Warto o niej pamiętać, jeśli chcemy poddać się zabiegowi depilacji laserem. Przede wszystkim warto wiedzieć, że najlepszą porą do przeprowadzenia trwałego usunięcia owłosienia jest zima. Skóra, z której chcemy usunąć włoski nie może być opalona, stąd zimowe miesiące są najbardziej optymalne.

Do przeciwwskazań należą również:

 • ciążą
 • okres karmienia piersią
 • łuszczyca
 • bielactwo
 • skłonność do bliznowaceń
 • podrażnienie skóry (w tym świeża opalenizna)
 • doustna terapia retinoidami
 • choroby pęcherzowe skóry
 • nieleczone infekcje skórne o podłożu grzybicznym, bakteryjnym lub wirusowym

Depilacja laserowa – opinie. Co na ten temat mówią klientki oraz eksperci?Skuteczna laserowa depilacja ciała

Depilacja laserowa, opinie innych mogą zachęcić lub zniechęcić nas do wykonania zabiegu.Pacjentki deklarują, że już po 1-2 zabiegach zauważyły efekty, nie wystąpiły żadne skutki uboczne. Samo usuwanie owłosienia odbywa się szybko i bezboleśnie i pomimo kolejnych upływających miesięcy, żadne niechciane włoski nie pojawiają się na wydepilowanym obszarze.

„Depilacja laserowa to doskonały sposób na pozbycie się każdego dyskomfortu związanego z goleniem lub depilacją. Trwałe usunięcie włosków jest dla skóry korzystniejsze, niż stosowanie golarek, pasty cukrowej lub wosku. Dzięki pozbyciu się owłosienia, nie musimy podrażniać skóry, narażać jej na zapalenie mieszków włosowych, ani wrastające włoski. Takie rozwiązanie jest wygodne i ekonomiczne.” – mówi Aleksandra Jaśkowska, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Czy depilacja laserowa boli? Od czego zależy komfort podczas zabiegu?

Na pytanie, czy depilacja laserowa boli, dokładną odpowiedź można uzyskać dopiero podczas wykonywania zabiegu. Ze względu na nowoczesną technologię i automatyczny system chłodzenia, zabieg jest praktycznie bezbolesny. Jednak w przypadku osób o wyjątkowo niskiej odporności na ból (oraz podczas depilacji wrażliwych okolic, np. bikini) może pojawić się pewien dyskomfort.

5 komentarzy do “Depilacja laserowa – pozbądź się niechcianych włosków. Na zawsze!

 • 4 stycznia, 2015 o 11:37 am
  Bezpośredni odnośnik

  Na mnie żadne inne metody niż depilacja laserowa nie działały. Po goleniu maszynką miałam zawsze okropne krosty. Wosk niesamowicie bolał i podrażniał skórę, miałam później czerwoną. Depilacja laserowa rozwiązała wszystkie moje problemy w wrastającymi włoskami.

  Odpowiedz
 • 15 stycznia, 2015 o 11:15 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Dla mnie depilacja laserowa jest cudownym wynalazkiem. Zawsze miałam problem z wrastającymi włoskami. Koleżanki namawiały mnie na depilację laserową już od dłuższego czasu. W końcu dałam się namówić na zabieg w clinica cosmetologica – Gdańsk. Zrobiłam ich aż 6. Wykonywałam ja jakoś co 2-3tygodnie. Teraz mi wystarczy zrobić jeden na pół roku i problem z włoskami wyeliminowany.

  Odpowiedz
 • 2 lutego, 2015 o 11:47 am
  Bezpośredni odnośnik

  Jestem po pierwszym zabiegu depilacji laserowej wąsika. Uważam, że jak na pierwszy raz efekt jest zadowalający. Denerwowało już mnie to golenie wąsa..normalnie jak facet. Depilacja laserowa pozwoliła mi się znów czuć kobietą!

  Odpowiedz
 • 11 lutego, 2015 o 6:45 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Również kiedyś korzystałam z zalet depilacji laserowej i byłam bardzo zadowolona. Obecnie już nie korzystam, ponieważ włoski już mi przestały odrastać ^^

  Odpowiedz
 • 23 lutego, 2019 o 5:40 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Mi depilacja laserowa średnio pomogła, ponieważ mam bardzo jasne włosy.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *