Jak najskuteczniej pozbyć się cellulitu z pośladków?

Mamy lato, czas wakacyjnych wojaży. Większość kobiet już zimą stara się przygotować do tej pory roku – stosują diety i układają plany ćwiczeń, aby wyjść na plażę bez kompleksów. Niestety zmorą większości kobiet jest cellulit. Tak zwana pomarańczowa skórka występuje głównie w dolnych partiach ciała, badania dowiodły, że ma z nią problem nawet 85% kobiet. Znajduje się on w warstwie tkanki tłuszczowej, a sprawia go  lekko odbiegające od normy przesunięcie tkanek tłuszczowych w stosunku do skóry – właśnie to powoduje nieregularny wygląd skóry.

Jak się zatem pozbyć cellulitu z pośladków? Należy zacząć od podstaw, czyli przyjrzeć się swojej diecie, oraz trybowi życia. Niezaprzeczalnym faktem jest, że wraz z utratą kilogramów zmniejsza się widoczność pomarańczowej skórki. Dieta powinna być starannie dobrana – “szyta na miarę” – dobrana przez kompetentnego dietetyka. Pamiętajmy, że nie ma diety uniwersalnej. To co dobre dla jednego organizmu niekoniecznie może być skuteczne dla drugiego, dlatego tak ważne jest aby odchudzać się “z głową”.

Cellulit na pośladkach znacznie redukują również ćwiczenia skierowane w stronę newralgicznych miejsc. Jeśli mięśnie pośladków nie będą jędrne to tłuszcz znajdujący się nad warstwą mięśni będzie bardziej widoczny. Ostatnio bardzo popularne stają się ćwiczenia z obciążeniem np. przysiady ze sztangą (wyłącznie pod okiem trenera), seryjne unoszenia bioder, wykroki boczne, wyskoki z przysiadów (ćwiczenia, które można wykonywać samodzielnie w domowym zaciszu). Jak najskuteczniej i najszybciej zwalczyć cellulit na pośladkach?  Najlepsze efekty można uzyskać wprowadzając do swojego życia powyższe zmiany, oraz stosować odpowiednio dobrane, naturalne kosmetyki.

Od dłuższego czasu można zaobserwować pewnego rodzaju trend na korzystanie z produktów z jak najlepszym składem. Większość kobiet wybierając kosmetyki do pielęgnacji ciała skrupulatnie czyta ich etykiety. Z bardzo pozytywnymi opiniami spotkało się stosunkowo nowy nowy na rynku skuteczny krem na cellulit Vialise (http://pl.vialise.com). Oprócz naturalnego składu (zawiera skondensowane ekstrakty z kasztanowca, bluszczu, bylicy boże drzewko, ruszczyka kolczastego, wyciąg  z alg, kofeinę, rutynę oraz kwas askorbinowy – jeden z najlepszych przeciwutleniaczy), jest niezwykle skuteczne. Według użytkowniczek pierwsze efekty wygładzenia skóry można zaobserwować już po paru dniach regularnego stosowania (!) a po miesiącu cellulit zniknie lub stanie się ledwie zauważalny.

Sprawdź też: Krem na cellulit – Najskuteczniejsza terapia antycellulitowa na świecie

Ostatnią, najdroższą i najbardziej inwazyjną formą walki z cellulitem na pośladkach są zabiegi w wykwalifikowanych gabinetach kosmetycznych. Mimo swojej skuteczności niewiele kobiet może jednak sobie na taki luksus pozwolić. Należy pamiętać, że jakikolwiek efekt można zauważyć po serii zabiegów, a koszt jednego to średnio 200 złotych. Jedną z oferowanych usług ukierunkowanych na usuwanie pomarańczowej skórki jest mezoterapia. Mezoterapia to ostrzykiwanie newralgicznych miejsc preparatem zawierającym kofeinę – przyspiesza ona proces spalania tkanki tłuszczowej. Po zabiegu przez kilka dni mogą być widoczne małe siniaki, które blakną z biegiem czasu. Popularną, chociaż kosztowną metodą jest również laseroterapia. Polega ona na zastosowaniu trzech zabiegów podczas jednej sesji. Jest to działanie na skórę wiązką lasera diodowego, masażem oraz krioterapią. Najlepsze efekty można uzyskać po około 10-15 zabiegach.

Każda z kobiet marzy o pięknych jędrnych pośladkach. Wszystko zależy od uporu i determinacji. Ruch, zdrowa dieta i stosowanie dobrych, sprawdzonych kosmetyków pozwolą, każdej kobiecie cieszyć się idealną skórą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *