Powiększanie ust – o co w nim chodzi?

Zastanawiając się jak powiększyć usta warto zdecydować się na zabieg powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy jest całkowicie bezpieczną substancją, która występuje naturalnie w naszym organizmie. Jeśli tylko trafimy do odpowiedniego lekarza specjalisty będzie on w stanie wymodelować nasze usta w sposób naturalny, dobierając odpowiedni kształt do rysów naszej twarzy.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym nie jest zabiegiem trwałym, substancja ta zazwyczaj utrzymuje się w ustach od kilku miesięcy do roku i wymaga ponownej iniekcji.
Wypełnianie ust staje się z roku na rok coraz bardziej popularnym zabiegiem, na który decydują się już nie tylko celebrytki. Zabiegi z użyciem kwasu to nie tylko powiększanie ust ale i zabieg modelowania ust, dzięki któremu możemy m.in. zniwelować dysproporcje pomiędzy górną i dolną wargą, poprawić kontur i uzyskać wymarzony kształt ust.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym nie wymaga wcześniejszych przygotowań i trwa dosłownie kilka chwil, zazwyczaj najwięcej czasu zajmuje znieczulenie czerwieni wargowej. Decydując się na powiększanie ust należy pamiętać, iż niedozwolone jest stosowanie leków przeciwzapalnych oraz aspiryny na około 3 dni przed zabiegiem. W dniu w którym wybieramy się na powiększanie ust należy unikać sauny, solarium, opalania na słońcu a także intensywnego wysiłku fizycznego.

Wypełnienie ust – jak wygląda zabieg?

Przed samym zabiegiem powiększania ust lekarz wykonujący zabieg może zastosować znieczulenie – w postaci kremu lub zastrzyku. Nie jest to jednak koniecznie, ponieważ większość nowoczesnych preparatów zawiera w swoim składzie środki znieczulające, dzięki czemu powiększanie ust nie jest bolesne – odczuwa się tylko lekki dyskomfort. Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w skórę właściwą ust odbywa się przy pomocy ampułko-strzykawki oraz bardzo cienkiej igły. Tuż po zabiegu zaleca się unikanie nadmiernej ekspresji mimiki w obrębie iniekcji oraz picie dużej ilości wody. Wypełnianie ust kwasem hialuronowym jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, pod warunkiem iż zostanie wykonany przez wykwalifikowanego lekarza. Zastrzyki z kwasu hialuronowego podane przez niekompetentną osobę mogą zakończyć się rożnego typu powikłaniami. Szczegóły zabiegu możesz poznać także na stronie https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/powiekszanie-ust/.

Efekty po zabiegu powiększania ust

Powiększanie ust kwasem hialuronowym może skutkować opuchlizną, która utrzymuje się od kilku godzin do dwóch dni. Jeśli usta nie przyjmą monstrualnych rozmiarów i nie będą bolesne nie należy się tym przejmować, jest to naturalna reakcja organizmu, a o jej wystąpieniu może zadecydować szereg czynników takich jak np. temperatura powietrza.
Wiele osób przed zdecydowaniem się na zabiegi kwasem hialuronowym ma poważne obawy, czy efekt będzie naturalny a twarz nie nabierze karykaturalnego wyglądu. Wybierając odpowiedniego, doświadczonego lekarza który wykona zabieg możemy liczyć na naturalne powiększanie ust. Specjalista dobierze odpowiednią ilość podawanego preparatu do naszych oczekiwań i proporcji twarzy oraz poda go w odpowiednich miejscach. Karykaturalnie wielkie usta celebrytek, które widzimy w różnych mediach są zazwyczaj wynikiem wielokrotnych iniekcji kwasu hialuronowego. Taki przerysowany efekt jest raczej niemożliwy do osiągnięcia w przypadku pierwszego modelowania ust kwasem hialuronowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *