Vectus kontra Light Sheer – sprawdzamy który z nich jest skuteczniejszy!

Coraz popularniejszą metodą usuwania owłosienia staje się depilacja laserowa. Jest ona znacznie skuteczniejsza niż tradycyjne metody ponieważ jej efektem jest trwała depilacja. Salony oferują depilację różnymi sprzętami. Najczęściej wybierane są lasery diodowe Light Sheer i Vectus. Czym się różnią i który wybrać? Przeczytaj porównanie i zdecyduj!

Bezpieczeństwo – lasery diodowe

Laser Vectus jako jedyny laser diodowy posiada inteligentny czytnik pomiaru poziomu melaniny Skintel. Dzięki czemu urządzenie samo dobiera parametry zabiegu, tak aby był on skuteczny oraz bezpieczny. Dzięki czemu ryzyko oparzenia po depilacji laserowej Vectus maleje do minimum. Niestety depilacja laserowa light sheer nie jest już tak bezpieczna, ponieważ parametry zabiegu nie są tak precyzyjnie dopasowane.

Komfort wykonywania zabiegu – Vectus vs. Light Sheer

Czy depilacja laserowa boli? W dużej mierze zależy to od wykorzystanego sprzętu. Usuwanie włosów laserem Vectus jest praktycznie bezbolesne. Sprzęt został wyposażony w system chłodzenia Advanced Contact Cooling, który chłodzi skórę przed, w trakcie i po emisji światła. Dzięki czemu nie jest konieczne stosowanie maści znieczulających czy lodu. Głowica lasera sama oziębia ciało, dając przyjemne uczucie chłodu. Uczucie chłodu można poczuć m.in podczas depilacji laserowej nóg (a o niej więcej tutaj: https://depilacjavectus.pl/depilacja-nog-laserem/).

W laserze Light Sheer również zastosowano system chłodzenia. Jednak działa on tylko przed i po wyrzuconym impulsie, a nie tak jak w laserze Vectus w trakcie. Stąd wyższa bolesność zabiegu.

Szybkość i skuteczność

Laser Vectus posiada technologię Photon Recycling, dzięki niej liczba fotonów jest 1,5 krotnie wzmocniona. Dzięki czemu emitowane światło dociera głębiej i nie rozchodzi się. Skupiona wiązka efektywniej niszczy cebulkę włosa, co sprawia, że zabieg jest szybszy i skuteczniejszy. W Light Sheer wiązka jest rozproszona, przez co efekty są nierówne. Co więcej przyczynia się to do wzrostu ryzyka poparzenia. Zabieg jakim jest usuwanie owłosienia laserem w przypadku depilacji nóg, trwa dwa razy dłużej laserem Light Sheer, niż przy zastosowaniu technologi lasera Vectus.

Przy zastosowaniu lasera Light Sheer efekty zależą także od rodzaju owłosienia czy karnacji. Gorsze wyniki uzyskuje się w przypadku jasnych włosków, z niewielką ilością melaniny, wielokrotne powtarzanie sesji zabiegu jakim jest depilacja laserowa Ile zabiegów jest potrzebne by trwale usunąć owłosienie, zależy więc od indywidualnych predyspozycji. Laser Vectus dzięki czytnikowi melaniny Skintel nadaje się do usuwania bardzo jasnych włosków. Jego skuteczność dzięki automatycznemu dobieraniu parametrów jest dużo wyższa niż w przypadku Light Sheer.

Im lepsze przygotowanie skóry tym skuteczniejszy bezpieczniejszy jest zabieg jakim jest depilacja laserowa Jak się przygotować? Laserowa depilacja działa jedynie na włoski w fazie wzrostu, należy więc unikać wyrywania włosków. Nie wskazane jest także opalanie czy stosowania leków i ziół fotouczulających.

Ceny zabiegu Vectus i Light Sheer

Depilacja laserowa cena Vectus i Light Sheer jest porównywalna. Jednak w przypadku zabiegu jakim jest depilacja laserowa koszt całkowity zależy od ilości sesji potrzebnych, by na zawsze pozbyć się niechcianych włosków. Jeśli zdecydujemy się na zabieg jakim jest laserowa depilacja cena końcowa przy użyciu sprzętu Vectus będzie niższa, a wynika to z jego lepszej skuteczności. By trwale usunąć włosy, potrzeba mniejszej ilości sesji.

Analiza działania obydwu laserów wskazuje na to, że Vectus gwarantuje wyższą skuteczność i bezpieczeństwo, oraz oszczędność czasu. Depilacja laserowa Light Sheer jest mniej efektywna i wykazuje większe ryzyko powstawania oparzeń. Zabieg jakim jest depilacja laserowa opinie ma różne. Zależą one głównie od miejsca wykonywania zabiegu, cen jak i efektywności lasera. Po zabiegu jakim jest depilacja laserowa skutki uboczne to głównie podrażnienia skóry, które bywają nieprzyjemne i bolesne. By ich uniknąć najlepiej wybrać laser, który zapewnia większy komfort i jest bezpieczniejszy dla skóry.


Zobacz oddziały DepilacjaVectus.pl

DepilacjaVectus Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3 (gabinet 7)
80-210 Gdańsk
Rejestracja: 58 506 64 97

DepilacjaVectus Sopot
ul. Bohaterów Monte Cassino 53
80-001 Sopot
Rejestracja: 58 506 64 98

DepilacjaVectus Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc
81-519 Gdynia
Rejestracja: 58 506 64 99

8 komentarzy do “Vectus kontra Light Sheer – sprawdzamy który z nich jest skuteczniejszy!

 • 1 lutego, 2018 o 7:04 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Bardzo ciekawy wpis, myślałam w ogóle że laser jest jeden i wszędzie taki sam. A tu proszę, jakieś czytniki, jakieś chłodzenia… Ten Vectus wydaje się bardzo spoko 🙂 Jesienią się wybiorę na pewno:) 🙂 🙂

  Odpowiedz
 • 12 kwietnia, 2018 o 12:14 pm
  Bezpośredni odnośnik

  hej 🙂 właśnie wróciłam z ostatniego zabiegu, tym razem na pachy… powiem Wam, że do teraz jestem w szoku, że ta metoda jest tak skuteczna i TRWAŁA 🙂 mogę powiedzieć, że zaoszczędziłam tym samym mnóstwo czasu!

  Odpowiedz
 • 12 maja, 2018 o 11:34 am
  Bezpośredni odnośnik

  O Light Sheer słyszałam od koleżanki. Trochę ją bolało jak robiła pachy i łydki. Za to później zmieniła właśnie na Vectusa kilka lat później i zrobiła sobie bikini i w ogóle nie bolało. Teraz ja będę robiła depilację i też Vectusem 😀

  Odpowiedz
 • 19 maja, 2018 o 11:48 am
  Bezpośredni odnośnik

  Nie lubię bolesnych zabiegów, dlatego nie mogłabym iść na Light Sheera. Zresztą po co skoro teraz jest Vectus. Jest wynalazkiem tej samej firmy i mniej boli dzięki laserowi diodowemu. Nawet jeśli kosztuje więcej to lepiej wydać więcej kaski a mieć pewność, że wszystko pójdzie dobrze i zabieg będzie skuteczny i bezbolesny.

  Odpowiedz
 • 2 czerwca, 2018 o 6:32 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Kurcze a tyle mitów narosło, że to tak drogo, że boli, że nic nie daje…. Ja sobie pomyślałam, że zaryzykujęi poszłam. Samo urządzenie vectus jest mniejsze niż to light sheer i różnica jest diametralna. Nie ma żadnego dyskomfortu, wszystko przebiega szybko no i zaczerwienienie jest zdecydowanie mniejsze (po light sheer miałam mega czerwone łydki chyba przed tydzień…). Nie ma co się zastanawiać i słuchać głupot. Polecam wszystkim kobietkom i mężczyznom zresztą też!

  Odpowiedz
 • 4 czerwca, 2018 o 8:08 am
  Bezpośredni odnośnik

  Zawsze miałam problem z wrastającymi włoskami i wysypką po goleniu zwykłą maszynką. Na szczęście są sposoby dzięki, którym mogłam zapomnieć o swoich rozterkach związanych z wyborem metody depilacji – laser jest bezpieczny, trwały, skuteczny i bez powikłań :))))

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *