Jakie kosmetyki do cery tłustej?

Tłusta cera jest niezwykle trudna w pielęgnacji. Najważniejsze wskazówki, jakie otrzymamy od dermatologa zajmującego się przypadkami powikłań obecnych przy tłustej cerze, to taki wybór kosmetyków pielęgnacyjnych, by każdy z nich wnosił jakąś wartość dla naszej cery. Przemysł kosmetyczny jest już dobrze przygotowany do opieki nad kobietami, dla których tłusta cera jest prawdziwą zmorą.
Podstawowa zasada, jaka powinna nam przyświecać przy zakupie kosmetyków, to zalecenie aby wszystkie kosmetyki przeznaczone były stricte dla cery tłustej. Nasz podstawowy zestaw to płyn do demakijażu, najlepiej micelarny. Nie stosujemy śmietanek czy mleczek do czyszczenia twarzy. Mają w sobie za dużo tłuszczu. Kolejno dobrze jest codziennie dodatkowo zmyć twarz tonikiem bezalkoholowym. Potem nakładamy na twarz nawilżający, wolny od tłuszczu lekki krem. Warto mieć zawsze przy sobie płatki pochłaniające sebum. Nakładamy je na chwilę na newralgiczne miejsca na twarzy: na czoło, nos i brodę, pozostawiamy aż zaabsorbują sebum i ściągamy. Twarz będzie gładka i matowa.

Tłusta cera kojarzy się zawsze z różnego rodzaju problemami skórnymi. Trądzikiem, pryszczami, zaczerwienieniem skóry. Tak doświadczona kobieta walczy nieustannie z tłustą cerą i dodatkowo z problemami skórnymi. Tymczasem, najlepszym rozwiązaniem będzie wytypowanie takiego kremu, który nie tylko pomoże nam w pielęgnacji tłustej cery, ale wyeliminuje wszystkie problemy skórne z jakimi się borykamy na co dzień.

I w tej kwestii warto wypróbować krem Sevolium, który łączy właściwości pielęgnacyjne dla tłustej cery oraz pomaga w walce z trądzikiem czy pryszczami. Składa się wyłącznie z naturalnych składników, bez sztucznych środków chemicznych. Sevolium, bogaty w wyciągi z ziół, wzbogacony minerałami, drożdżami, cynkiem i miedzią doskonale działa na skórę wrażliwą, a zawarte w nim substancje przyspieszają regenerację skóry oraz wykazują właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, pomagając niwelować pryszcze i zaczerwienienia pojawiające się tak często na tłustej cerze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *