Sposoby na ujędrnienie wiotkiej skóry

Z problemem wiotkiej skóry borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, w różnym wieku. Zazwyczaj jest to efekt nieodpowiedniego odchudzania, jak również braku aktywności fizycznej. Skóra po odchudzaniu w nieprzemyślany sposób szybko staje się obwisła. Należy pamiętać, iż już po dwudziestym roku życia nasza skóra traci kolagen, w związku z czym wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Wiotkość skóry może być także wrodzona, w takim przypadku nie da jej się uleczyć, a stosowanie wszelkich możliwych zabiegów nie daje zadowalających efektów. Genetyczna obwisłość skóry jest bardzo rzadką chorobą i niezwykle poważną. Wiotka skóra to nie tylko problem ciała, lecz także twarzy. Aczkolwiek należy pamiętać, iż walka z tym problemem jest trudna, ale nie jest niemożliwa.

Ujędrnianie skóry

Obwisła skóra na brzuchu to częsty problem kobiet po ciąży. Gdyż w trakcie tego wspaniałego okresu kobiety przybierają na wadzę, aczkolwiek po ciąży nagle chudną. W związku z czym bez odpowiednich ćwiczeń i diety zwiotczała skóra staje się coraz bardziej zauważalna. Najskuteczniejszym sposobem na taką skórę są specjalistyczne zabiegi, podczas których zastosowany zostaje laser, kwas hialuronowy, bądź karboksyterapia. Gdyż nadmiar skóry po odchudzaniu wymaga zastosowania radykalnych metod, ponieważ kremy i balsamy mogą nie dać nam oczekiwanego efektu.

Obwisła skóra po odchudzaniu przy zastosowaniu wiązki lasera staje się ujędrniona, a przede wszystkim zagęszczona. Podczas zabiegu dochodzi do podgrzania i skurczu włókien kolagenowych. Prowadzi to do powstania nowych włókien.

Z kolei jeżeli chodzi o zastosowanie kwasu hialuronowego, to zabieg ten powoduje usunięcie martwych komórek, które zostają zastąpione zdrowymi włóknami. Skóra dzięki temu staje się bardziej napięta i gęstsza.

Również wprowadzanie dwutlenku węgla powoduje, iż poprawia się przepływ krwi, a naczynka ulegają wzmocnieniu. Jest zabieg karboksyterapii. Dzięki temu zabiegowi usunięta może zostać obwisła skóra na pośladkach, udach, ramionach, piersiach, czy dłoniach.

4 thoughts on “Sposoby na ujędrnienie wiotkiej skóry

  1. Polecam zabiegi laserowe na ujędrnienie skóry, ja po ciąży zastosowałam ten zabieg i jestem bardzo zadowolona z efektów po tym zabiegu.

  2. W moim przypadku zadziałał zabieg karboksyterapii , skorzystałam z dwóch zabiegów i jestem bardzo zadowolona ze zmian które zaszły po zabiegu.

  3. Miałam spory problem z nadmiarem skóry po odchudzaniu, w celu ujędrnienia jej skorzystałam z zabiegu laserowego. Myślę, że jest to najlepszy sposób na pozbycie się obwisłej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 3